کد خبر: ۰۸۰۴۹۹4080
  لینک کوتاه:
حقوقی و قضایی

سامانه ثبت شکایت به شورای عالی مالیاتی راه‌اندازی شد

سازمان امور مالیاتی کشور سامانه ثبت الکترونیکی شکایت مودیان به شورای عالی مالیاتی را  راه‌اندازی کرد.

بر اساس ماده ۲۵۱ قانون مالیاتهای مستقیم مودی یا اداره امور مالیاتی می‌توانند ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ رای قطعی هیات حل اختلاف مالیاتی به استناد عدم رعایت قوانین و مقررات موضوعه یا نقص رسیدگی، به شورای عالی مالیاتی با اعلام دلایل کافی شکایت و نقض رای و تجدید رسیدگی را درخواست کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان امور مالیاتی، هادی خانی، معاون فناوری های مالیاتی این سازمان با بیان اینکه چشم‌انداز مالیات الکترونیکی افزایش رضایتمندی مردم و کاهش مراجعات حضوری از طریق انجام کلیه عملیات بدون مراجعه به واحدهای مالیاتی است، گفت: سازمان امور مالیاتی کشور در جدیدترین اقدام، امکان ثبت شکایت مودیان به شورای عالی مالیاتی را به صورت الکترونیکی فراهم کرده است.

وی درخصوص سامانه ثبت الکترونیکی اعتراضات و شکایات مالیاتی افزود: از طریق این سامانه کلیه مودیان حقیقی و حقوقی که اطلاعات پرونده آنها در سامانه‌های عملیاتی سازمان موجود باشد و نسبت به یکی از اوراق مالیاتی صادره، اعتراض داشته باشند، می‌توانند با توجه به قوانین و مقررات مربوطه، اقدام به ثبت اعتراض خود کنند.معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور  اظهار کرد: مودیان مذکور با مراجعه به سامانه خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس www.Tax.gov.ir و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور دریافتی از خدمات الکترونیک که پس از اتمام فرآیند پیش ثبت نام الکترونیکی دریافت کرده‌‌اند، می‌توانند از امکانات این بخش استفاده کنند.

وی درخصوص انواع برگه‌هایی که امکان اعتراض به آن از طریق این سامانه وجود دارد، گفت: پیش از این نیز امکان اعتراض به انواع برگ ارزیابی و اعتراض به ابلاغیه رای هیات حل اختلاف مالیاتی از طریق سامانه خدمات الکترونیک مالیاتی فراهم شده بود اما در تغییرات جدید مسیر بلوغ تدریجی ارائه خدمات الکترونیکی با رویکرد مدیریت زمان و هزینه برای مودیان تعریف و در دستور کار قرار گرفت.

خانی تصریح کرد: مودیان مالیاتی می‌توانند با اعلام شماره نامه برگه‌ای که به آن معترض هستند، مشخصات تراکنش‌های مالی مرتبط را مشاهده و مراتب اعتراض خود را با جزئیات اعلام کنند. همچنین می‌توانند نماینده یا وکیل خود را مشخص و به سازمان امورمالیاتی کشور معرفی کنند.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: پس از تکمیل اطلاعات فرم اعتراض در سامانه مذکور، درخواست مودی از طریق پرتال به سامانه‌های عملیاتی ارسال می‌شود و کد رهگیری جهت پیگیری‌های آتی نمایش داده خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا