کد خبر: 24050042338
لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمه

سامانو؛ خدمتی نوین در بیمه‌های اتومبیل سامان

مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه سامان اعلام کرد که اپلیکیشن «سامانو» نه تنها روند بازدید اولیه، صدور بیمه‌نامه،‌ ارزیابی خسارت و تبادل پیام میان بیمه‌گزار و بیمه سامان را تسریع می‌کند،‌ بلکه تحولی بنیادین در عملیات بیمه‌گری کشور را به ثبت خواهد رساند.

به گزارش روابط‌عمومی بیمه سامان، محمد اباذریان، با یادآوری این که «تحول دیجیتال» در دو رشته بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه این شرکت به صورت جدی پیگیری و عملیاتی شده است، ‌اظهار کرد: اکنون بخش عمده فرایند بازدید اولیه،‌ صدور بیمه‌نامه شخص ثالث و ارزیابی خسارت به طور کامل در این شرکت دیجیتالی و آنلاین شده است و سایر بخش‌ها نیز در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد، ‌به طوری‌که بیمه‌گزار بتواند از طریق سایت شرکت، بیمه‌نامه اتومبیل خود را صادر کند.

او در ادامه به جزئیات پروژه بازدید اولیه آنلاین به عنوان یک انقلاب از طریق سامانه این شرکت پرداخت و با بیان این که از دی سال گذشته، این فرآیند برای شبکه فروش بیمه سامان اجباری شده است،‌ اظهار کرد: در این حالت، نماینده بیمه سامان،‌ لینک مربوطه را برای بیمه‌گزار ارسال می‌کند و سپس با هدایت او،‌ بازدید اولیه از خودرو به صورت آنلاین انجام می‌شود.

واریز مبلغ خسارت به حساب بیمه‌گزار نیز به صورت کاملا غیرحضوری و آنلاین است

اباذریان با تاکید بر این که در این روش، شرکت بیمه‌گر به بیمه‌گزار خود اعتماد کرده و اصل را بر حسن نیت قرار داده است،‌ ادامه داد: اپلیکیشن‌ محور‌ شدن فرایند بیمه‌گری نه تنها هزینه‌های بیمه‌گر و بیمه‌گزار را کاهش می‌دهد، بلکه سرعت را نیز افزایش داده و در نتیجه روند کارها را منطقی‌تر می‌کند.

او همچنین به امکان استفاده از این اپلیکیشن در هنگام وقوع خسارت اشاره کرد و با بیان این که در زمان حادثه، بیمه‌گزار یک لینک ارتباط آنلاین دریافت خواهد کرد،‌ گفت: در این وضع اطلاعات لازم از جمله زمان،‌ مکان،‌ شکل و نحوه وقوع حادثه به همراه مدارک به صورت آنلاین دریافت شده و ارزیابی انجام می‌شود.

به گفته مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه سامان، واریز مبلغ خسارت به حساب بیمه‌گزار نیز به صورت کاملا غیرحضوری و آنلاین است،‌ بنابراین می‌توان اعلام کرد که عملا با این روش، نیاز بیمه‌گزار برای مراجعه به شرکت بیمه سامان به حداقل کاهش می‌یابد،‌ مگر در مواردی که استثناء باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا