کد خبر: 290802143781
آموزشورزش

ستاری فرد: ۱۴۰ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس به امکانات ورزشی پرداخت شد

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از آغاز آموزش یک رشته ورزشی در مدارس ابتدایی به صورت تخصصی خبر داد و گفت: اخیرا ۱۴۰ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس به امکانات ورزشی پرداخت شده که بیشتر هم می شود.

صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، درباره کمبود مربی ورزشی در مدارس کشور اظهارداشت: مجوز جذب نیروی انسانی ویژه معلمان تربیت بدنی به زودی صادر می شود؛ با همکاری خوب سازمان امور اداری و استخدامی کشور با وزارت آموزش و پرورش  بخشی از نیازهای نیروی انسانی شده و می شود البته این مجوز نیمی از نیاز ما را پوشش می دهد.

وی خاطرنشان کرد: طرح توانمند سازی معلمان تربیت بدنی و آموزگاران و دانشجویان  آغاز شده است و قرار است گواهینامه های رشته ورزشی به این سه گروه پس از آموزش های لازم اعطا شود؛ این طرح برای معلمان و دانشجو معلم از ماه آینده آغاز می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درباره تجهیز مدارس به امکانات ورزشی عنوان کرد: بخشی از تجهیز مدارس به امکانات ورزشی وظیفه ما است و بخشی بر عهده مدیران مدارس؛ در این زمینه مقادیری اعتبار در اختیار استانها قرار داده ایم.

ستاری فرد بیان کرد: اخیرا ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز مدارس به امکانات ورزشی در اختیار استانها قرار دادیم و انشاالله سازمان برنامه و بودجه تخصیص دیگری هم در این راستا در اختیار ما قرار خواهد داد که بتوانیم برای آموزش یک رشته ورزشی در مدارس ابتدایی کار را آغاز کنیم.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا