کد خبر: 221201123996
بازارها و خدمات مالیجهان

سربه فلک کشیدن طلا و دومینوی کاهش جهانی دلار

قیمت طلا امروز(دوشنبه) با کاهش ارزش دلار به بالاترین حد خود در بیش از پنج هفته گذشته رسید و این در حالی است که نگرانی‌ها در مورد بزرگ‌ترین ورشکستگی بانک‌های ایالات متحده از زمان بحران مالی ۲۰۰۸، سرمایه‌گذاران را به سمت دارایی‌های امن سوق داد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۳۴ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱۴.۴ درصد افزایش به ۱۸۸۲ دلار و ۵۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۷۷ درصد افزایش به ۱۸۸۳ دلار و ۵۰ سنت رسید. البته قیمت طلا در ابتدای بازگشایی بازار به بالاترین حد خود از سوم فوریه و ۱۸۹۳ دلار و ۹۶ سنت هم رسید.

شاخص دلار ۰.۴ درصد کاهش یافت و شمش را برای خریداران سایر ارزها ارزان‌تر کرد.

مقامات ایالات‌متحده برای جلوگیری از پیامدهای مالی ناشی از شکست بانک سیلیکون ولی گفتند که همه مشتریان از روز دوشنبه به سپرده‌های خود دسترسی خواهند داشت.

داده‌ها نشان داد که اقتصاد ایالات‌متحده در ماه فوریه  شغل‌هایی را سریع اضافه کرد اما رشد ماهانه دستمزدها کاهش یافت و نرخ بیکاری افزایش یافت و با توجه به سست شدن بازار کار و ترغیب بازارهای مالی به کاهش انتظارات، فدرال‌رزرو در این ماه نرخ بهره را نیم درصد افزایش خواهد داد.

بر اساس گزارش رویترز، طلا به عنوان پوششی در برابر عدم قطعیت‌های اقتصادی در نظر گرفته می‌شود و به دلیل انتظارات نرخ‌های بهره پایین‌تر که هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را کاهش می‌دهد، افزایش خواهد داشت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره نقطه ای با ۰.۶ درصد افزایش به ۲۰.۶۳ دلار رسید، پلاتین ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۹۶۱ دلار و ۸۷ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۳۸۵دلار و ۵۶ سنت رسید.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا