شاخص بورس ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد را از دست داد

  کد خبر: ۰۹۱۲۹۹17223
  لینک کوتاه:

شاخص بورس در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۱هزار واحد افت کرد و ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد را از دست داد.

به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۲میلیارد و ۹۶۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش ۳هزار و ۵۶۹میلیارد تومان در ۳۳۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۱هزار و ۷۰۱واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۹۴هزار و ۱۳۱واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی فرآوری معدنی اپال کانی پارس، داده گستر عصر نوین – های وب و سرمایه‌گذاری شفادارو با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.


شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۰۹۲واحد، کل (هم‌وزن) ۱۰۱۰واحد، قیمت (هم‌وزن) ۶۶۰واحد، آزاد شناور ۱۴۱۹۹واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم هم به ترتیب ۱۰۸۰۰ و ۱۶۶۴۸ واحد افت کردند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۸۸۲میلیون ورقه به‌ارزش ۵ هزار و ۶۹۷میلیارد تومان در ۱۶۴هزار نوبت، آیفکس ۱۳۰واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۶هزار و ۹۸۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، بیمه پاسارگاد و پلیمر آریا ساسول تامین شد و در مقابل نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری اعتلاء البرز، هتل پارسیا کوثر اصفهان و سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

اخبار روز
خروج از نسخه موبایل