کد خبر: ۱۷۰۷۰۰49007
لینک کوتاه:
بورس

شاخص بورس بیش از ۲۲۰۰۰ واحد عقب نشینی کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۲۲ هزار واحدی مواجه شد.

به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۳۲۲ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۳۲۷میلیارد تومان در بیش از ۷۰۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲۲هزار و ۲۸۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۶۵هزار و ۹۸۳ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و گسترش نفت و گاز پارسیان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، فجر انرژی خلیج فارس و پتروشیمی فناوران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۱۵۸میلیون ورقه به‌ارزش ۱۹هزار و ۷۶۹میلیارد تومان در ۴۸۴هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۵۱ واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۹۸۰ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های نفت پاسارگاد، پخش البرز و صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا