کد خبر: 29080056236
  لینک کوتاه:
اقتصادتولید و بازرگانی

عرضه تخم مرغ وارداتی به بازار آغاز شد/ قیمت هر شانه ۴۳ هزار تومان

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی استان تهران گفت: توزیع وارداتی تخم مرغ ترک شروع شده و با قیمت ۴۱ هزار تومان به دست بنکدار می رسد و در بازار با قیمت ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان فروخته می شود.

قاسمعلی حسنی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت بازار مواد غذایی اظهار کرد: بازارهای ۱۴۴ گانه کشور تا هشتم آذر ماه در یک دوره انتظار به سر می برد و خرید و فروش از سوی بنکداران در رکود است و منتظر کاهش قیمت ها هستند.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی استان تهران افزود: دوران انتظار کاهش قیمت با گشایش های ارزی در اذهان کسبه است.

فعلا افزایش قیمتی نداریم

وی در مورد وضعیت قیمت ها، گفت: فعلا هیچ گونه افزایش قیمتی نداریم زیرا بازار کشش ندارد و کالاها از نظر قیمتی اشباع شده اند و جایی برای افزایش قیمت نیست.

حسنی در خصوص احتمال افزایش قیمت شکر و برنج افزود: قیمت این دو محصول تغییری نداشته و خبری هم در مورد افزایش قیمت نیست. قیمت دولتی شکر برای صنف و صنعت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف کننده ۱۵ هزار تومان است.

وی ادامه داد: همچنین برنج تایلندی به دست بنکدار با قیمت ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان و به دست مصرف کننده بین ۱۲ تا ۱۴ هزار تومان می رسد. برنج هندی در بازار از ۲۵ هزار و ۵۰۰ تا ۲۷ هزار تومان عرضه می شود. برنج های پر محصول و عطری ایرانی نیز از ۲۹ تا حدود ۵۹ هزار تومان به فروش می رسد.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی استان تهران گفت: توزیع وارداتی تخم مرغ ترک نیز شروع شده و با قیمت ۴۱ هزار تومان به دست بنکدار می رسد و در بازار با قیمت ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان به مصرف کننده فروخته می شود. اختلاف قیمت دولتی و بازار در محصول تخم مرغ نداریم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا