کد خبر: 26119915699
لینک کوتاه:
روزنامهبانک و بیمه

عزم بانک تجارت برای تامین منافع سهامداران

معاون مدیر عامل بانک تجارت از اقدامات این بانک برای مولدسازی دارایی‌های راکد در راستای تامین حداکثری منافع سهامداران و ذینفعان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، عباس ابراهیمی مولدسازی دارایی‌های راکد بانک و راه‌اندازی مجدد آنها را اقدامی موثر برای ایجاد اشتغال، رونق تولید و افزایش درآمد‌های بانک عنوان کرد.

او یکی از اقدامات مهم و اثرگذار بانک تجارت در راستای تامین منافع سهامداران و سپرده‌گذاران را تلاش برای بازگشت ۳۷درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران «ونیکی» به پورتفوی این بانک و به مبلغ ۸۴هزار و هشتاد و پنج میلیارد ریال عنوان کرد و افزود : مالکیت این میزان سهام شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران از سوم آبان ۹۹به بانک تجارت منتقل شده و منافع قابل توجهی را برای بانک به دنبال داشته است.

ابراهیمی به دیگر اقدامات بانک تجارت در حوزه سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: مشارکت و همسویی با دولت برای حمایت و صیانت از بازار سرمایه، مشارکت در طرح‌های ناتمام مختلف خارج از شمول مواد ۱۶و ۱۷قانون رفع موانع تولید همچون مولد نیروگاهی تجارت فارس، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، تولید کنسانتره مس در صنایع معدنی و تولیدی مهر اصل، سیمان تجارت مهریز و پتروشیمی آرمان سپاهان، اعطای تسهیلات به پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی برای احداث آزاد راه تهران _ ساوه، ساوه_ همدان، قزوین _ رشت، کمک به تسهیل و مولدسازی شرکت‌های آرتا تجارت زرین و پردیس گلستان برای احداث کارخانه آرد شیراز و ساخت پروژه ساختمانی پردیس یوسف‌آباد با هدف ایجاد ارزش افزوده از جمله اقدامات بانک تجارت در این حوزه بوده که از این طریق برای ۸۷۰۰نفر ایجاد اشتغال شده است.

معاون مدیر عامل بانک تجارت به ورود موفق این بانک به حوزه استارتاپ‌ها و فین‌تک نیز اشاره کرد و یادآور شد: مشارکت بانک برای توسعه فعالیت شرکت‌های ققنوس، فرابوم، ساتراپ، لامینگو، جاده و …از جمله اقدامات بانک تجارت است که می‌توان به آن اشاره کرد.

عضو هیات عامل بانک تجارت در خاتمه تاکید کرد: پیگیری‌های لازم برای پذیرش شرکت‌های سامان ایرانیان، تامین سرمایه کاردان و مولد نیروگاهی تجارت فارس در بازار سرمایه و استفاده از پتانسیل این بازار با تشکیل کارگروه تخصصی در دست اقدام و پیگیری است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا