کد خبر: 230203159399
جامعه و فرهنگروزنامهعصر انقراض (طنز)

عصر آهن واقعی روزگار ماست

مدیرعامل ایران‌ خودرو: «اگر پژو پارس تا امروز آدم کشته، بگذارید 6 ماه دیگر هم بکشد!»

راضیه حسینی

آدم است دیگر. مگر چقدر می‌ارزد؟ اصلاً آدمی که پول خرید خودروی چندمیلیاردی را نداشته باشد معلوم است جانش هم آن‌قدرها باارزش نیست و به درد مملکت نمی‌خورد! معلوم است اهل تجارت‌های پرسود نیست. با دست‌های پشت پرده هیچ ارتباطی ندارد.

اصلاً تابه‌حال پشت هیچ پرده‌ای را ندیده است. وام میلیاردی بگیر نیست. رفقایی ندارد که با یک حرف، کل لواسان را به نامش کنند. آخر رفاقت‌شان شاید برسد به مهمان کردن یک شام، آن هم فلافلی کامی کثیف.

البته که درجه‌ای پایین‌تر از این آدم‌ها هم داریم. ولی متأسفانه دست مسئولان به آن‌ها نمی‌رسد که از صحنۀ روزگار یک‌طوری محوشان کنند. این افراد نه خانه‌ای به نام خودشان دارد و نه می‌توانند خودرویی بخرند. در دنیا حتی یک ستاره هم ندارند که بعضی از مسئولان دل‌شان خوش باشد به گرفتن همان ستاره! یا مثلاً امیدوار باشند روزی ستاره بترکد و بیفتد روی سرشان. این‌ها حتی توانایی رفتن به سفر را هم ندارند. پس جزو آمار تصادفات نیستند.

به جناب مدیرعامل محترم پیشنهاد می‌کنیم بعد از این‌که شش ماه دیگر، یکی از ارابه‌های مرگش را در مدار نگه داشت و موفق شد عده‌ای آدم معمولی را حذف کند، فکری به حال قشر ضعیف‌تر هم بکند. مثلاً می‌تواند یک سری خودروی فوق ارزان تولید کند، با شرایط ویژه و تخفیف‌های فراوان وارد بازار کند.

اگر این هم جواب نداد می‌توانید طرحی راه بیندازید، با نام مثلاً «طرح مهربانی»، «طرح یاری» یا «طرح دوستی» و خودروها را اجاره دهید. این یکی حتماً جواب می‌دهد. وقتی هم که خانواده با خودروی پارس اجاره‌ای ته دره رفتند، از بازماندگان خسارت بگیرید!

درهرصورت و با رفتن گروه معمولی یا فوق ضعیف، به‌ازای هر پارسی که تولید می‌شود، سه الی چهار نوزاد باید متولد شود تا جمعیت ایران منقرض نشود و جلوی پرچم کشورمان علامت در حال انقراض نگذارند!

کاری نمی‌شود کرد، وقتی پارس‌ها درهرصورت باید بمانند و مردم درهرصورت مجبورند بروند، پس حتماً لازم است به قول آقای حداد عادل «وزارت رشد جمعیت» تأسیس شود. چون مسئولان ما به دنبال جمعیت تازه‌اند، نه حفظ مردم فعلی! عصر آهن واقعی روزگار ماست، نه زمان‌های دور و گذشته!

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا