کد خبر: ۱۰۱۰۰۰63194
  لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابازارها و خدمات مالیبانک و بیمهروزنامه

عضو هیات مدیره بانک ملی: اعطای تسهیلات بدون وقفه ادامه دارد

به گفته عضو هیات مدیره بانک ملی روند اعطای تسهیلات با روال عادی در حال انجام است و متقاضیان برای ارائه درخواست تسهیلات به شعب بانک مراجعه کرده و خدمات دریافت می‌کنند.

به گزارش روابط‌عمومی بانک ملی، سیدفرید موسوی، با بیان این مطلب تاکید کرد: تنها در سه روز اول آذر سال جاری به دلیل به‌روزرسانی سامانه‌های اعتباری، روند اعطای تسهیلات با مشکلاتی مواجه شد و از آن پس هیچ‌گونه وقفه‌ای در اعطای تسهیلات وجود نداشته است.

او افزود: پرداخت تسهیلات خرد و تسهیلات مرتبط با بخش تولید در اولویت بانک ملی قرار دارد و شعب بانک موظف هستند با رعایت مدیریت منابع و مصارف، درخواست‌های متقاضیان را بررسی و در چارچوب قوانین، نیاز تسهیلاتی مشتریان را برآورده کنند.

موسوی تاکید کرد: به همه شعب اعلام شده است که بر اساس تفاهمنامه بانک ملی با برخی دستگاه‌ها علی‌الخصوص دستگاه‌های حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره)، اعطای تسهیلات به متقاضیانی که از سوی این نهادها معرفی می‌شوند که عمدتا هم تسهیلات خرد هستند، و همچنین تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در اولویت قرار گیرند.

او ادامه داد:همه بانک‌ها و من‌جمله بانک ملی موظف هستند در اعطای تسهیلات مدیریت منابع و مصارف را نیز اعمال کنند که این مهم مورد تاکید بانک مرکزی و‌همه دستگاه‌های نظارتی و البته علم اقتصاد است و طبیعی است که بودجه بانک برای تخصیص اعتبارات نامحدود نیست و نمی‌توان به همه تقاضاها پاسخ داد و شرمنده برخی متقاضیان می‌شویم. از همین رو مجبور به اولویت‌بندی بوده و بانک تصمیم گرفته است تا در اعطای تسهیلات، تقاضای بخش تولید و متقاضیان تسهیلات خرد را در اولویت قرار دهد.

موسوی با بیان جذب منابع جدید از سوی بانک ملی گفت: طبیعی است که با جذب منابع جدید، روند اعطای تسهیلات نیز شتاب بیشتری می‌گیرد.

این عضو هیات مدیره بانک در پایان اظهارکرد: در مورد وقفه‌ای که در روزهای ابتدایی آذر به وجود آمد به همه ادارت امور شعب سراسر کشور اطلاع‌رسانی شد. در این میان اگر مشتریان که معتقدیم والاترین سرمایه بانک هستند، در اعطای تسهیلات با چالش خاصی مواجه شده‌اند، می‌توانند با اعلام مراتب به اداره کل روابط‌عمومی بانک یا اداره کل بازرسی، به احقاق مطالبه خود اقدام کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا