عملیات احداث و تجهیز خط رنگ جدید شرکت کرمان موتور در ارگ جدید بم آغاز شد

  کد خبر: ۲۴۰۲۰۱82085
  لینک کوتاه:

شرکت کرمان موتور در راستای فرامین هشت گانه ریاست جمهوری درخصوص صنعت خودروسازی کشور و به منظور افزایش بیش از پیش داخلی سازی و کیفیت تولیدات خود و با هدف تبدیل شدن به یک مجموعه تولیدی سبز و با حداقل آلایندگی محیط زیست، عملیات ساخت و تجهیز سالن رنگ شماره دو این شرکت را مطابق با آخرین استانداردهای روز صنعت خودروسازی آغاز کرد.

معاون اجرایی شرکت کرمان موتور در حاشیه جشن های هفته کارگر موسوم به گردهمایی خانواده بزرگ کرمان موتور، با اعلام خبر شروع به کار پروژه احداث خط رنگ تمام اتوماتیک این شرکت، افزود: این پروژه در مدت زمان ۱۴ ماه به بهره بردای خواهد رسید و پیش بینی می شود که تا دهه فجر امسال شاهد پیشرفت ۷۰ درصدی این طرح باشیم.

امکان پاشش رنگ ۲۰ دستگاه انواع بدنه خودرو در ساعت، استفاده از فیلتراسیون خشک در کابین های پاشش، مطابقت با آخرین فناوری های تولید و استانداردهای زیست محیطی و کاهش مصرف آب از جمله مزایای سالن رنگ جدید شرکت کرمان موتور خواهد بود.


این پروژه همچنین به سیستم RTO مجهز شده است که مانع ازپخش آلودگی ناشی از پخت رنگ و سوخت کوره می شود و بدین ترتیب منجر به کاهش قابل توجه آلایندگی خواهد شد.

از طرف دیگر، طراحی سالن رنگ به گونه ای است که پاشش رنگ های پایه آبی waterborne را امکان پذیر می کند، که این روش تولید آلودگی محیط زیست، ناشی از حلال های شیمیایی را کاهش خواهد داد.

آیدین خوردوستان ضمن اشاره به رباتیک بودن فرآیند پاشش رنگ در سالن جدید، اعلان کرد: ربات های پاشش رنگ مورد استفاده در سالن رنگ شماره دو، ساخت شرکت هیوندای کره جنوبی است و سیستم پاشش رنگ از بروزترین تجهییزات شرکت Sames کشور فرانسه بهره خواهد برد.

همچنین پاشش سیلر وPVC کف بدنه خودرو نیز برای اولین بار در کشور به صورت رباتیک انجام خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد که ظرفیت و امکانات خط رنگ جدید کرمان موتور به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شده است که در آن پاشش رنگ برای بدنه تمامی خودروهای سواری تولیدی در کشور امکان پذیر باشد.

اخبار روز
خروج از نسخه موبایل