کد خبر: ۱۱۰۸۰۱106893
  لینک کوتاه:
تولید و بازرگانیروزنامهمجلس

فاطمی‌امین وزیر ماند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روزگذشته پس از بررسی طرح استیضاح سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابقای وی در صدر این وزارتخانه کلیدی دولت موافقت کردند.

جلسه علنی روزگذشته (سه‌شنبه ۱۰ آبان) مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس به بررسی تقاضای جمعی از نمایندگان برای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت اختصاص داشت.

پس از اظهارنظر نمایندگان موافق استیضاح، دفاع وزیر صمت و نیز نمایندگان مخالف، عدم اعتماد به رای نمایندگان گذاشته شد؛ نمایندگان نیز با  ۸۴ رای موافق ۱۸۲ رای مخالف، ۶ رای ممتنع و ۲ رای باطله از مجموع ۲۷۴ نماینده حاضر در جلسه علنی، با استیضاح فاطمی امین مخالفت کردند و بار دیگر را وی را در سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت ابقا کردند.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، رای گیری برای استیضاح به صورت مخفی و با ورقه انجام شد؛ رای عدم اعتماد به هر وزیر نیازمند رای اکثریت مطلق نمایندگان حاضر در جلسه علنی است که فاطمی امین توانست قاطبه نمایندگان خود را با خود همراه کند و به همراهی با دولت سیزدهم ادامه دهد.

رأی اعتماد مجدد مجلس به وزیر صمت فرصتی برای تحول اساسی است

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از پایان بررسی تقاضای استیضاح وزیر صمت در سخنانی گفت: این اعتماد مجدد مجلس فرصتی برای وزیر صمت است تا طرح‌ها و قول‌هایی که داده است را به نتیجه برساند تا تحول اساسی که مردم بتوانند آن را احساس کنند، ایجاد شود.

محمدباقر قالیباف ضمن تبریک به رای اعتماد مجدد مجلس به فاطمی‌امین، اظهار کرد: وزارت صنعت مهمترین وزارتخانه اقتصادی کشور است که در اشتغال، معیشت و ارزآوری کشور بسیار موثر است، بخصوص اینکه مردم از گرانی‌ها در کالاهای غیراساسی هم رنج می‌برند و تمامی اقلام غیراساسی که بی‌دلیل قیمت آنها افزایش پیدا می‌کند، در دست ایشان و همکاران وی در این وزارتخانه است.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه قانون ساماندهی خودرو با همه مسیرهایی که تا مجمع رفت، مجلس ایستاد و دولت نیز با این موضوع موافق بود، عنوان کرد: ساماندهی خودرو تحولی در تولید داخل و ساماندهی در واردات خودرو است که مردم توقع آن را دارند.

رئیس قوه مقننه ابراز امیدواری کرد این رای اعتماد مجلس به وزیر در شرایط فعلی منشا خیر و برکت و حل مشکلات مردم شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا