کد خبر: 160801107509
اخبار شرکت ها

فعالیت بیش از ۲۰ درصد ظرفیت اسمی گندله‌سازی در فولاد سنگان

مدیرعامل فولاد سنگان از فعالیت بیش از ۲۰ درصد ظرفیت اسمی گندله‌سازی در این شرکت خبر داد و گفت: تولید کنسانتره فولاد سنگان نیز علی‌رغم این که در سال دوم راه‌اندازی قرار دارد و به نوعی نوپا محسوب می‌شود، حدود ۱۵ درصد بیشتر از ظرفیت اسمی خود فعال است.

علی امرایی، مدیرعامل شرکت فولاد سنگان در حاشیه بیست‌ و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی فولاد اظهار کرد: استقبال از این سمپوزیوم و همچنین نمایشگاه نسبت به سال‌ گذشته بهتر بوده و شاید یکی از دلایل آن، حضور پررنگ صنایع بزرگ فولادی کشور ازجمله گروه فولاد مبارکه و فولاد خوزستان در این رویداد بوده است.

وی با بیان این که در این سمپوزیوم آخرین دستاوردهای پژوهشی صنعت فولاد و شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدکنندگان فولاد ارائه شده است، افزود: بهتر است که در دوره‌های بعدی این نمایشگاه، مباحث عنوان‌شده به صورت کاربردی‌تری مطرح شود؛ متأسفانه این ایراد در بسیاری از سمپوزیوم‌ها وجود دارد که بیشتر آکادمیک و غیر کاربردی است.

مدیرعامل شرکت فولاد سنگان خاطرنشان کرد: انتظار این بود که با توجه به شعار سال، حضور شرکت‌های دانش‌بنیان نسبت به سال‌های گذشته بیشتر باشد که به صورت چشم‌گیری چنین نبود.

وی با اشاره به آخرین دستاوردهای شرکت فولاد سنگان اذعان داشت: این مجموعه امسال ۴ رکورد بسیار خوب را در کارخانه گندله و کنسانتره داشته است؛ کارخانه گندله‌سازی فولاد سنگان در حال حاضر ۲۰ درصد بیش از ظرفیت اسمی‌ خود فعالیت دارد و کارخانه کنسانتره نیز علی‌رغم این که در سال دوم راه‌اندازی قرار دارد و به نوعی نوپا محسوب می‌شود، حدود ۱۵ درصد بیشتر از ظرفیت اسمی خود فعال است.

امرایی با بیان این که تولید فولاد سنگان طبق برنامه در حال انجام است، تصریح کرد: چالش حمل و نقل برای تأمین نیاز فولاد مبارکه به گندله همچنان قابلیت پیگیری دارد؛ همچنین رفع چالش کمبود انرژی در فصول مختلف سال(در تابستان چالش برق و در زمستان چالش گاز) نجات‌بخش ما در مسیر تولید خواهد بود تا بتوانیم مطابق با برنامه تولید را انجام دهیم.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا