کد خبر: ۱۲۱۱۹۹14293
لینک کوتاه:
مجلس

قالیباف: گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ بررسی شد

محمد باقر قالیباف گفت: در جلسه غیر علنی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، محمد باقر قالیباف در آغاز جلسه علنی امروز یکشنبه در توضیح نشست غیر علنی اظهار کرد: از ساعت ۸ صبح جلسه غیرعنی آغاز شد و این نشست تا ساعت ۱۰ ادامه داشت.

وی افزود: در این جلسه درباره مسائل مربوط به بودجه و گزارش کمیسیون تلفیق بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان اخیر وزیر امور خارجه آمریکا گفت: دولت بایدن به جای پیش شرط گذاشتن برای عمل به تعهدات برجامی به فکر عمل به تعهدات و اقدام جدی برای رفع تحریم باشد. مردم ایران وارد بازی نقد و نسیه نمی شوند.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به اظهارات وزیر خارجه  آمریکا باید بگویم که اظهارات دولت آمریکا در مورد ایران ناامید کننده بود. دولت بایدن به جای این که برای عمل به تعهدات خود پیش شرط بگذارد باید معلوم کند که چگونه می خواهد تعهد رفع تحریم ها را به شکل عملی اجرایی کند.

او با بیان این که آمریکا اگر اعتقادی به برجام دارد، به جای شرط گذاشتن باید در عمل پایبندی خود را اثبات کند، گفت: تجربه برجام جلوی چشمان مردم ایران است مردم باهوش ایران ساده اندیش نیستند که دوباره وارد بازی اقدامات نقد در برابر نسیه شوند. مثل این است که پول کالایی را به فروشنده داده ایم اما کالایی تحویل نگرفتیم. چه کسی راضی به چنین معامله ای است؟ پس دولت آمریکا به جای پیش شرط گذاشتن به دنبال اقدام جدی برای رفع تحریمها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا