کد خبر: ۲۵۱۱۹۹15490
لینک کوتاه:
بازارها و خدمات مالیجهان

قیمت جهانی طلا امروز ۲۵ بهمن ۹۹

به‌دنبال تقویت ارزش دلار و در حالی که با تقویت احتمال احیای تقاضا برای خرید خودرو قیمت پلاتین در مسیر بیشترین رشد هفتگی از مارس ۲۰۲۰ قرار گرفت، قیمت طلا روز جمعه شاهد کاهش بود.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، به‌دنبال تقویت ارزش دلار و در حالی که با تقویت احتمال احیای تقاضا برای خرید خودرو قیمت پلاتین در مسیر بیشترین رشد هفتگی از مارس ۲۰۲۰ قرار گرفت، قیمت طلا روز جمعه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۰۷ درصد کاهش به ۱۸۲۴ دلار و ۲۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه آوریل نیز با ۰.۲۰ درصد کاهش به ۱۸۲۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

ارزش دلار دیروز شاهد افزایش حدوداً ۰.۱درصدی بود اما در مسیر ثبت بزرگترین کاهش هفتگی طی ۸ هفته اخیر باقی ماند.

سوکی کوپر تحلیلگر بانک استاندارد چارترد در این باره گفت، چشم‌انداز بلندمدت قیمت طلا همچنان افزایشی است زیرا «با توجه به انتظار کاهش ارزش دلار و باقی ماندن نرخ بهره در نزدیکی صفر، طلا احتمالاً روند افزایشی خود را تداوم خواهد بخشید.»

وی افزود: «تمرکز بازار همچنان روی زمان و رقم بسته محرک مالی دولت آمریکا، انتطارات تورمی و پیشرفت روند توزیع واکسن کروناست.»

امیدواری نسبت به تصویب بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری همچنین سبب شد قیمت طلا اولین رشد هفتگی در ۳ هفته اخیر را به‌ثبت برساند.

جیمز استیل تحلیلگر اچ‌اس‌بی‌سی در این باره گفت: «هرچند بسته محرک مالی دولت آمریکا تأثیری افزایشی بر بازار طلا دارد، اما این عامل جدیدی نیست و بازار در مان حاضر واکنش چندانی به آن نشان نمی‌دهد».
وی افزود، قیمت متوسط طلا احتمالاً در سال جاری میلادی ۱۹۰۰ دلار خواهد بود.

در همین حال قیمت فلز پلاتین پس از جهش به رقم ۱۲۶۸ دلار و ۸۸ سنت در روز پنجشنبه، دیروز هم با یک درصد افزایش به ۱۲۴۷ دلار و ۲۸ سنت رسید و در مسیر افزایش هفتگی بیش از ۱۰ درصدی قرار گرفت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا