کد خبر: ۰۶۰۸۹۹5342
  لینک کوتاه:
روزنامهانرژی

قیمت نفت به ۴۰ دلار کاهش یافت

با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا و اروپا و تقویت نگرانی در موردتقاضا برای نفت، قیمت نفت دیروز به ۴۰.۸۷ دلار کاهش یافت.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، با شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا و اروپا و تقویت نگرانی در موردتقاضا برای نفت درحالی‌که چشم‌انداز افزایش عرضه نیز به احساس حاکم بر بازار آسیب‌زده است، قیمت نفت در معاملات دیروز نزدیک به ۲ درصد کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با ۹۰ سنت کاهش ۴۰.۸۷ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۸۸ سنت کاهش ۳۸.۹۷ دلار معامله شد.نفت برنت هفته گذشته ۲.۷ درصد و نفت خام آمریکا ۲.۵ درصد از ارزش خود را از دست داد.

آمریکا طی دو روز تا شنبه، بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را گزارش کرده است و در اروپا نیز موارد جدید ابتلا به رکورد بیش از ۵۰ هزار نفر در روز یکشنبه رسید که نشان‌دهنده شدت شیوع این بیماری است.

به لحاظ عرضه، شرکت ملی نفت لیبی در روز جمعه به حالت فوق‌العاده در دو پایانه صادراتی در دو بندر اصلی این کشور پایان داد و اعلام کرد، تولید طی چهار هفته آینده به یک‌میلیون بشکه در روز خواهد رسید. افزایشی سریع‌تر از پیش‌بینی بسیاری از تحلیلگران.

اقتصاددان‌های بانک ING در یادداشتی نوشتند: «افزایش اخیر موارد مبتلایان کووید ۱۹ و محدودیت‌های حرکتی بیشتر در بخش‌هایی از اروپا بر احساس حاکم بر بازار تأثیر گذاشته است.»

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا