کد خبر: 0107992663
لینک کوتاه:
تولید و بازرگانی

متقاضیان خرید محصولات سایپا در سامانه امتا پیش‌ ثبت‌ نام کنند

به گفته معاون مهندسی سازمان و سیستم‌های گروه خودروسازی سایپا، با همکاری سازمان توسعه تجارت، سامانه احراز اطلاعات فردی موسوم به «امتا» راه‌اندازی شده تا با استفاده از آن مشخصات شناسنامه‌ای، شماره حساب بانکی و شماره تلفن همراه متقاضیان خرید خودرو را با هم مطابقت داده شود.

به گزارش پایگاه خبری سایپا، عباس قاسمی درباره تصمیم جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت و گروه خودروسازی سایپا برای اجرای شیوه‌های جدید فروش خودرو گفت: کمرنگ کردن نقش واسطه‌گران و ایجاد سازوکار شناسایی و عرضه به مصرف‌کننده واقعی خودرو در شیوه جدید نیز در صدر اولویت‌های سایپا قرار دارد و به همین دلیل، علاوه بر اقدام‌های سابق، محدودیت‌های جدیدی نیز در نظر گرفته شده است.

قاسمی ادامه داد: ثبت‌نام فقط یک خودرو با کد ملی منحصر به فرد، سن بالای ۱۸سال، فاصله زمانی تا آخرین خرید خودرو از سایپا، در رهن بودن خودرو تا یک‌سال به واسطه اعطای تسهیلات و نبود امکان صلح از جمله اقداماتی بود که سایپا پیشتر برای جلوگیری از واسطه‌گری انجام داده اما در سیستم جدید فروش محصولات، علاوه بر حفظ شرایط قبلی، محدودیت‌های جدیدی نیز اجرا خواهد شد.

وی افزود: با همکاری سازمان توسعه تجارت سامانه احراز اطلاعات فردی موسوم به «امتا» راه‌اندازی شده تا با استفاده از آن مشخصات شناسنامه‌ای، شماره حساب بانکی و شماره تلفن همراه متقاضیان خرید خودرو را با هم مطابقت داده شود؛ چرا که ضروری است اطلاعات هویتی و کد ملی متقاضی با شماره حساب واریز وجه مطابقت کامل داشته باشد تا امکان بازگشت پول به حساب مشتریان در صورت  انتخاب نشدن در قرعه‌کشی فراهم باشد.

معاون مهندسی سازمان و سیستم‌های گروه سایپا اظهار کرد: ابتدا متقاضیان ثبت‌نام خودرو به وب‌سایت رسمی گروه خودروسازی سایپا مراجعه کرده و با درج مشخصات کامل، مراحل پیش‌ثبت‌نام را انجام داده و نام کاربری و رمز ورود به سامانه دریافت می‌کنند.

قاسمی با بیان اینکه سامانه امتا طی یک‌هفته و به صورت اتوماتیک، ثبت‌نام‌های انجام شده و اطلاعات مشتریان را بررسی و راستی‌آزمایی می‌کند، افزود: پس از این مرحله، متقاضیان یک‌هفته فرصت دارند تا ۵۰ درصد از مبلغ خودرو موردنظر خود را به حساب سایپا واریز کنند. پس از یک‌هفته روند ثبت‌نام متوقف می‌شود و قرعه‌کشی برای تخصیص خودرو به مشتریان با حضور نمایندگانی از سازمان‌های ذی‌ربط و دستگاه‌های نظارتی به وسیله نرم‌افزار انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: پس از انجام قرعه‌کشی اسامی منتخبین توسط مبادی رسمی اطلاع‌رسانی گروه سایپا اعلام خواهد شد و آنها تا یک‌هفته فرصت خواهند داشت تا ۵۰ درصد باقیمانده مبلغ خودرو را واریز کرده و برای نهایی شدن فرآیند خرید خودرو خود، تکمیل وجه کنند.

قاسمی با بیان اینکه خودرو کسانی که در قرعه‌کشی برنده می‌شوند، سه‌ماه پس از تکمیل وجه تحویل داده خواهد شد، افزود: مبلغ پرداختی کسانی که در قرعه‌کشی برنده نشده‌اند نیز طی یک‌هفته پس از مشخص شدن نتایج به حساب متقاضیان بازگردانده خواهد شد، به همین دلیل ضروری است که پرداختی اولیه از حسابی باشد که متعلق به متقاضی اصلی خرید خودرو است.
وی در خصوص تعداد خودروهایی که در هر مرحله از فروش فوق‌العاده سایپا به مشتریان عرضه می‌شود نیز اظهار کرد: براساس توافق‌های صورت گرفته، خودروسازان می‌توانند تا سقف ۴۰ درصد از تولیدات روزانه خود را به صورت فروش فوق‌العاده عرضه کنند و ۶۰ درصد باقیمانده نیز به ایفای تعهدات گذشته و همچنین طرح‌های پیش‌فروش اختصاص خواهد یافت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا