کد خبر: ۱۵۰۶۰۰45251
لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمه

مدیرعامل بانک تجارت: اصلاح قوانین عملیات بانکداری رضایت مشتریان را به همراه دارد

رضا دولت‌آبادی در میزگرد تخصصی مانع زدایی و پشتیبانی از تولید در همایش بانکداری اسلامی حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی، دولت آبادی در میزگرد تخصصی مانع زدایی و پشتیبانی از تولید با اشاره به وابستگی نظام تامین مالی وتامین کنندگان در کوتاه مدت و بلندمدت به بانک‌ها گفت: در شرایط اقتصادی و مشکلات تحریم ضرورت اصلاحات در آیین نامه‌ها، مصوبات و قوانین وجود دارد تا امکان ارائه خدمات به تولیدکنندگان تسهیل شود و این موانع نارضایتی مردم را نسبت به شبکه بانکی افزایش می دهد.

مدیرعامل بانک تجارت با اشاره اینکه درآمد بانک های خارجی از کارمزد است، افزود: هزینه‌ی دریافتی از کارمزدها حتی قیمت تمام شده‌ی خدمات را پوشش نمی دهد و این امر موجب فشار بر بخش تسهیلات می شود تا بانکها بتوانند سودآوری خود را از محل تسهیلات افزایش دهند.

او با اشاره به قوانین، مقررات و آیین نامه هایی که به بانک ابلاغ می شود، عنوان کرد: بانک ها ملزم به اجرای این قوانین، مقررات و آیین نامه‌ها هستند و همین اجرای مقررات گاها با توجه به شرایط موجود اجرای آن با مانع همراه و باعث نارضایتی مشتریان می شود که با اصلاحات ساختاری و پایه‌ای قوانین به افزایش سرعت و رضایت مشتریان کمک کند.

دولت‌آبادی با اشاره به تحریم ها و عدم دسترسی به بسیاری از خطوط مثل فاینانس و ریفاینانس و ال سی های مدت‌دار گفت: تحمل تمام این مشکلات در کنار افزایش قیمت دلار بر دوش بانک ها است و اصلاح آیین نامه های شورای پول و اعتبار، هیات وزیران و برخی قوانین با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم ها را از ضروریات بهبود فرایندها در تخصیص اعتبار و تعهدات به مشتریان دانست.

همایش سالیانه بانکداری اسلامی، در هفته بانکداری، مقارن با تصویب قانون عملیات بانکداری بدون ربا، طی سی‌ سال گذشته برگزار شده و این همایش فرصت مناسبی برای بسط دانش بانکداری، تضارب افکار بین صاحب نظران داخلی و خارجی و هم افزایی میان آنان است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا