کد خبر: 15020025024
اخبار شرکت ها

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات سلامت عمومی سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد: تسویه کامل مطالبات باقی مانده سال ۹۹ پزشکان خانواده شهری و روستایی طی روزهای آینده

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات سلامت عمومی سازمان بیمه سلامت ایران از تسویه کامل مطالبات باقی مانده سال ۹۹ پزشکان خانواده شهری و روستایی طی روزهای آینده خبر داد.

محمدرضا میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: در راستای ارتقای خدمات سطح یک برای بیمه شدگان در برنامه روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به همت هیات مدیره، مدیرعامل و معاونین سازمان بیمه سلامت ایران در سال گذشته هم تفاهم نامه سال ۹۸ که با تاخیر روبرو شده بود و هم تفاهم نامه سال ۹۹ ابلاغ شد.

همچنین تفاهم نامه ۱۴۰۰ برای اولین بار در ۱۵ سال گذشته قبل از پایان سال با کمک وزارت بهداشت آماده شد و به امضای مشترک معاونین وزارت بهداشت و مدیرعامل سازمان رسید و در نهایت در اوایل فروردین ماه ابلاغ شد.

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات سلامت عمومی سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: این تفاهم نامه با دو مبلغ ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از سوی سازمان بیمه سلامت ایران و ۲ هزارو ۴۰۰ میلیارد تومان از سوی وزارت بهداشت و در مجموع با ۴ هزارو ۸۰۰ میلیارد تومان برای خدمات سطح یک در سال ۱۴۰۰ تدوین شد.

وی به پرداخت مطالبات پزشکان خانواده روستایی نیز اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی مناسب سازمان بیمه سلامت ایران پرداخت مطالبات پزشکان خانواده از مهر ماه سال گذشته با پرداخت ۸۰ درصد مطالبات به صورت علی الحساب به روز شده است به طوری که تا پایان اسفند ۹ ماه از مطالبات این گروه به طور کامل تسویه شده و ۳ ماه پایان سال به دلیل جمع آوری اطلاعات عملکردی پزشکان طی روزهای آینده تسویه خواهد شد.

میرزایی بیان کرد: امسال مقرر شده است که ۲۵ هر ماه ۸۰ درصد علی الحساب پزشکان و ماماها نیز پرداخت شود به طوری که تاکنون پرداخت علی الحساب پزشکان خانواده انجام شده است.

وی ادامه داد: در برنامه شهری دو استان فارس و مازندران نیز ۸۰ درصد علی الحساب پزشکان خانواده با تعرفه امسال پرداخت شده است و ۳ ماهه چهارم سال گذشته نیز در روزهای آینده تسویه خواهد شد.

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات سلامت عمومی سازمان بیمه سلامت ایران همچنین گفت: مقرر شده است که در برنامه روستایی پایش‌ها به صورت الکترونیک شوند و با خریداری تبلت برای ۳۳۱ نفر از اعضای نظارت بر برنامه روستایی در کل کشور و برنامه نرم افزاری که بر روی آن قرار می گیرد پایش ها از حالت کاغذی خارج و به صورت الکترونیک انجام شود.

سازمان بیمه سلامت ایران در تلاش است که برای خدمات سطح یک در ۳۱ استان ساختار متناظر ستادی تعریف کند تا خدمات سطح یک با برنامه جدی تری دنبال شود.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا