کد خبر: 281102152046
اخبار شرکت هاتولید و بازرگانی

میرحاجی: از ابتدای زمستان ۱۴۰۳ فرایند شیرین سازی LPG پتروشیمی پارس ایرانی می شود

با امضای قرارداد همکاری میان شرکت پتروشیمی پارس و شرکت تولیدی تحقیقاتی گهرسرام، فرایند شیرین‌سازی LPG داخلی‌سازی می‌شود.

به گزارش گزارش عصر اقتصاد به نقل از ستاد خبری رویداد پتروکم، شامگاه چهارشنبه، ۲۵ بهمن‌ماه، در حاشیه نخستین همایش و نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پتروکم ۱۴۰۲، قرارداد بومی‌سازی فرایند شیرین‌سازی LPG به امضای سیاوش میرحاجی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس و احمد عظیمی، رئیس هیئت‌مدیره شرکت تولیدی تحقیقاتی گهرسرام، امضا شد.

میرحاجی با بیان اینکه پتروشیمی پارس سالانه ۱.۴ میلیون تن ال پی جی تولید می‌کند، افزود: از بدو راه‌اندازی این شرکت تاکنون ۲۵ میلیون تن LPG تولید کرده‌ایم، اما فرایند شیرین‌سازی این محصول در اختیار شرکت‌های داخلی نبود و از فناوری خارجی در این مسیر استفاده می‌کردیم.

مدیرعامل پتروشیمی پارس خاطرنشان کرد: با امضای این قرارداد امیدوار هستیم پاییز سال آینده فرایند شیرین‌سازی ال پی جی را با فناوری ایرانی تولید کنیم.

نخستین همایش و نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پتروکم ۱۴۰۲ با شعار حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پترو پالایش به همت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس از ۲۴ تا ۲۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ در مرکز بین‌المللی همایش‌ها و نمایشگاه‌های جزیره کیش دایر است.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا