کد خبر: 220102125480
اقتصاداقتصاد کلانبازارها و خدمات مالیتولید و بازرگانی

نائب رئیس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان: تبادلات مالی صادرکنندگان تسهیل شود

قره باش، نائب رئیس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان توسعه دیپلماسی اقتصادی را در رونق تولید موثر خواند و گفت: برای رشد اقتصاد روان سازی فعالیت کسب و کارها و تسهیل تبادلات مالی صادرکنندگان ضروری است.

رحمان قره باش در گفتگو با بازار در توصیه به دولت برای بهبود شرایط اقتصادی کشور، اظهار کرد: برای بهبود شرایط اقتصادی مجموعه ای از اقدامات مرتبط با هم در زمینه روان سازی فعالیت کسب و کارها، تسهیل تبادلات مالی با جهان به ویژه برای صادرکنندگان و تصویب مواردی از جمله FATF ضروری به نظر می رسد.

نائب رئیس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان به لزوم سیاست تعاملی با جهان تاکید کرد و گفت: کاهش تنش‌های سیاسی با کشورهای منطقه و دنیا هم از دیگر مواردی است که در توسعه روابط تجاری بسیار موثر است.

او صادرات را یکی دیگر از مولفه های توسعه اقتصادی کشور برشمرد و گفت: با تسهیل در این حوزه ضمن افزایش تولید، رونق اقتصادی را شاهد خواهیم بود.

قره باش در خاتمه یادآور شد: کاهش فشارهای مالیاتی و تامین اجتماعی برای تولیدکنندگان و صاحبان صنایع و تامین سرمایه در گردش بخش خصوصی به واسطه تورم ایجاد شده از مهمترین محورهای اصلاح سیاست های تولیدی است.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا