کد خبر: 30080056690
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمه

هدفگذاری ساخت ۲۱۰ هزار واحد مسکونی با تسهیلات بانک مسکن

بانک مسکن با تامین مالی ۶۳هزار میلیارد تومانی ساخت ۲۱۰هزار واحد مسکونی را در طرح جهش تولید مسکن هدفگذاری کرده است.

به گزارش هیبنا، تامین مالی بخش مسکن، یکی از مهمترین نوع تامین مالی در کشور است. به دلیل حجم بالای تسهیلات‌دهی بخش مسکن و همچنین میزان بازپرداخت طولانی آن، تسهیلات‌دهی در این بخش یک کار بسیار تخصصی بوده است. بانک مسکن به دلیل تبحر و سابقه طولانی در تسهیلات‌دهی بخش مسکن می‌تواند نقش محوری در تسهیلات‌دهی بخش مسکن را ایفا کند.

در تبصره ۱۸قانون بودجه امسال ۳۶۰هزار میلیارد تومان تکلیف تسهیلاتی بر عهده شبکه بانکی برای پرداخت تسهیلات ساخت مسکن گذاشته شده است که بانک مرکزی با اجرای این قانون، سهمیه ۲۷بانک و موسسه اعتباری را ابلاغ کرده است.

اما به گفته مسئولان بانک مسکن با هدف تسریع روند اجرای طرح جهش تولید مسکن، بانک مسکن با توجه گستردگی شعب در سطح کشور و با پشتوانه تجربه در مسکن مهر و بخش ساختمان، آمادگی دارد در صورتی که سایر بانک‌ها تمایل داشته باشند، با امضای تفاهم‌نامه، عاملیت اعطای تسهیلات آن‌ها را بر عهده بگیرد و به جای آن‌ها تسهیلات پرداخت کند.

سهم بانک مسکن در پرداخت تسهیلات برای ساخت ۲۱۰هزار واحد مسکونی به مبلغ ۶۳هزار میلیارد تومان اعلام شده که اکنون این تکلیف به شبکه شعب بانک مسکن ابلاغ و اجرای آن آغاز شده است.

با تصویب شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات این طرح در شهر تهران به ۴۵۰میلیون تومان، شهرهایی با جمعیت بالای یک میلیون نفر ۴۰۰میلیون تومان، مراکز استان‌ها ۳۵۰میلیون تومان، سایر شهرها ۳۰۰میلیون تومان و برای ساخت مسکن روستایی ۲۵۰میلیون تومان افزایش یافته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا