وزیر اقتصاد: بانک‌ها در ارائه تسهیلات به مردم با تنگنا مواجه‌اند

  کد خبر: ۲۰۰۴۰۱90666
  لینک کوتاه:

وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه بانک‌های کشور در ارائه تسهیلات با تنگنا مواجه‌اند، تاکید کرد که برای حمایت از پروژه‌های مهم‌تر به وسیله بانک‌ها باید برای دریافت تسهیلات پروژه‌ها را اولویت‌بندی کنیم؛ اینکه بانک‌ها به همه درخواست‌های خرد مردم جواب دهند، امکان‌پذیر نیست.

 به گزارش تسنیم، سیداحسان خاندوزی در نشست با مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اینکه در حوزه مالیات با تنگنا مواجه هستیم اظهار داشت: افزایش نقدینگی طبق اعلام بانک مرکزی نباید بیشتر از ۳۶ درصد باشد که البته همین نیز بالا بوده و باید کمتر از ۳۰ باشد.

وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه بانک‌ها باید این سقف اعلام شده را رعایت کرده و فعالان اقتصادی نیز باید برای خرید مواد اولیه چند برابر قبل پول پرداخت کنند، گفت: مشکل اصلی افزایش خروج تسهیلات برای خرید ماشین آلات و مواد اولیه است در حالی که توان بانک‌ها بیشتر نشده است.


او با بیان اینکه ارائه تسهیلات به کسانی که جریان پول در حساب آن‌ها برقرار بوده و یا افراد بازنشسته الزامی بوده و اگر بانکی از این کار امتناع کند با آن برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از تأکیدات رئیس‌جمهوری افزایش نیافتن قیمت نان به عنوان قوت غالب مردم است.

وزیر اقتصاد و امور دارایی اظهار کرد: اجرای طرح عادلانه‌سازی یارانه آرد و نان به دولت امکان می‌دهد که میزان خروج آرد از شبکه توزیع را پیدا کند و با اجرای این طرح تلاش داریم که زنجیره کارخانجات آرد تا توزیع درب نانوایی‌ها را با تعداد خرید مردم وصل کنیم.

خاندوزی به سرعت پایین پیگیری مصوبات رئیس‌جمهوری به گیلان اشاره و تصریح کرد: اتفاقات خوبی تاکنون در گیلان آغاز شده اما برای ابلاغ بخشی از اعتبارت سفر استانی، بانک‌های استان منتظر ابلاغیه رسمی بودند که پس از برگشت به تهران سرعت‌بخشی به این مساله را پیگیری می‌کنم.

وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه تسهیلات سفر رئیس‌جمهوری به استان گیلان در دو بخش وجود داشت که یکی مربوط به تبصره ۱۸ و اشتغال‌زایی بود، ابراز کرد: آیین‎نامه‌های مربوط به این مصوبات ابلاغ نشده و برای ابلاغ نامه تبصره ۱۸ گیلان آمادگی داریم

اخبار روز
خروج از نسخه موبایل