کد خبر: ۲۱۰۶۰۰45910
لینک کوتاه:
بازارکشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی؛ عرضه برنج خارجی ادامه دارد/ کاهش قیمت مرغ با اعتماد به تشکل‌ها

وزیر جهاد کشاورزی از ادامه عرضه برنج خارجی در صورت نیاز خبر داد و گفت: اعتماد به تشکل‌ها طی یک هفته گذشته قیمت مرغ را کاهش داد.

به گزارش مهر، سید جواد ساداتی نژاد پس از نشست مشترک با جمعی از نمایندگان مجلس در خصوص تنظیم بازار کالاهای اساسی افزود: طی این نشست، گزارشی از نحوه تأمین و تنظیم کالاهای اساسی به نمایندگان ارائه و دغدغه‌های آن‌ها نیز شنیده شد.

وی اضافه کرد: همه تلاش وزارت جهاد کشاورزی این است که با کمک انجمن‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی، بازار را کنترل و مدیریت کند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه طی روزهای گذشته با تشکل‌های بخش کشاورزی جلساتی در خصوص تامین و توزیع کالاهای اساسی برگزار شد، گفت: این جلسات در آینده نیز قطعا استمرار خواهد یافت.

ظرفیت و قدرت تشکل‌ها باید در تنظیم بازار به کار گرفته شود

وی همچنین تعدیل قیمت مرغ در هفته گذشته را نتیجه اعتماد به تشکل‌های بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: معتقدم ظرفیت و قدرت تشکل‌ها باید در تنظیم بازار به کار گرفته شود.

ساداتی نژاد تامین برنج و کنترل قیمت آن را دیگر دغدغه‌های اصلی نمایندگان خواند و گفت: عرضه برنج خارجی در صورت نیاز از سوی شرکت بازرگانی دولتی ادامه خواهد یافت تا قیمت برنج در بازار کنترل شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه تولید برنج ایرانی به دلیل خشکسالی ۱۸ درصد کاهش یافته است، گفت: برنج ایرانی به دلیل وضعیت عرضه و تقاضا در بازار افزایش قیمت داشته است، اما قیمت برنج خارجی را در بازار کنترل می‌کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا