کد خبر: 27020027177
صنعت و معدن

وزیر صمت: ۶ هزار محدوده معدنی واگذار می شود/ مخالف غارت معادن هستیم

وزیر صمت گفت: ما مخالف غارت معادن کشور هستیم و این سرمایه ها باید در راستای توسعه پایدار به کار گرفته شوند.

به گزارش شاتا، علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت تحقق آزاد سازی محدوده‌های معدنی را حاصل تلاش‌های فعالان این حوزه و لطف خدا دانست و گفت: کار شجاعانه و خردمندانه‌ای در این حوزه صورت گرفته است تا فرصتی جدید برای سرمایه گذاران دارای اهلیت فراهم شود.

حدود ۶ هزار محدوده معدنی طبق قانون واگذار خواهد شد و شرایط برای ایجاد اشتغال فراهم می‌شود. ما مخالف غارت معادن کشور هستیم و این سرمایه ها باید در راستای توسعه پایدار به کار گرفته شوند.

او با اشاره به مخالفت ذینفعان آشفتگی طولانی در غیر فعال بودن معادن گفت: وزارت صمت نقش نظارتی خود را بیشتر خواهد کرد و با اهلیت شناسی ویژه برای توسعه پایدار در این حوزه تلاش می‌کنیم.

از روز اول فروردین ماه وزارت صمت برنامه‌های ویژه‌ای برای پشتیبانی‌ها در نظر گرفته است و برای رفع موانع تولید بخشنامه‌هایی صادر کرده است.

هفته گذشته مقررات زاید در این حوزه تقدیم مجلس شد و انتظار می‌رود کمیسیون‌های تخصصی برای رسیدگی به آن اقدام کنند.

رزم حسینی گفت: دستگاه‌ها و وزارت‌ خانه‌های زیادی در حوزه تولید تاثیر گذار هستند و از تمام آن‌ها برای تحقق شعار سال تقاضای همکاری داریم.

صادر کننده یک مجاهد اقتصادی و شریف است که کار تامین ارز برای کشور را انجام می دهد؛ بر اساس تصمیم ستاد اقتصادی دولت برای رفع موانع ارزی صادرات ما روز به روز در حال افزایش است.

وزیر صمت با تاکید بر توجه به جلوگیری از خام فروشی در حوزه معدن گفت: اگر صنعت پایین دستی وجود نداشته باشد اجازه خام فروشی در این حوزه صادر نخواهد شد.

ایران کشوری نفت خیز و معدن خیز است و بالغ بر ۵۰۰ میلیارد دلار ذخایر معدنی در کشور ما کشف شده است.

۲۵۰ هزار میلیارد تومان توسط شرکت‌های نامدار در حوزه معدن سرمایه گذاری شده و می‌توانند فرصت‌های جدیدی خلق کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا