کد خبر: 25080055630
لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمه

پرداخت بیش از ۱۰۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنایع پیشران از سوی بانک اقتصادنوین

بانک اقتصادنوین در راستای کمک به رونق تولید ملی و شکوفایی اقتصادی، بیش از ۱۰۴هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

به گزارش روابط‌عمومی بانک اقتصادنوین، این بانک یک میلیون و ۴۶هزار و ۵۰میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌ها و واحدهای اقتصادی پرداخت کرده که در این میان تامین مالی صنایع پیشران به عنوان موتور محرک اقتصاد، با هدف اشتغال‌زایی، رفع محرومیت از مناطق کمتربرخوردار کشور و ارزآوری در دوره تحریم در صدر سیاست‌های تامین مالی این بانک قرار گرفته است.

صنعت نفت (نفت، گازی و پالایش و پتروشیمی) بزرگ‌ترین و موثرترین صنعت ایران است که نقش مهمی در تامین انرژی بخش‌های صنعتی و خانگی دارد و حیات اغلب صنایع و گردش اقتصاد ایران وابسته به این صنعت است.

از این رو این صنعت بیشترین سهم را از تسهیلات بانک اقتصادنوین به خود اختصاص داده است.

صنعت خودرو نیز که به دلیل وابستگی صنایع پسین و پیشین به‌عنوان صنعت مادر شناخته می‌شود و نقش قابل‌توجهی در بهبود اوضاع اقتصادی کشور ایفا می‌کند رتبه دوم را در میان صنایع هدف بانک اقتصادنوین برای تامین مالی در اختیار دارد.

صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی، فلزات اساسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و لوازم خانگی نیز در رتبه‌های بعدی از نظر تامین مالی از سوی این بانک قرار دارند.

بانک اقتصادنوین حمایت از صنایع پیشران برای تقویت تولید ملی و اشتغال را اصلی‌ترین رسالت خود می‌داند و توانسته است در دو سال گذشته به پشتوانه اعتماد مشتریان با رشد ۳برابری در حجم عملیات، نقش موثری در تامین مالی صنایع مولد داشته باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا