کد خبر: ۲۱۱۰۰۰64830
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمهبازارها و خدمات مالی

پرداخت تسهیلات ازدواج در بانک رفاه بیش از تکلیف قانونی

مدیرعامل بانک رفاه گفت که بیش از ۴۲هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون از سوی بانک رفاه پرداخت شده که بیشتر از تکلیفی است که در قانون مشخص شده است.

به گزارش روابط‌عمومی بانک رفاه اسماعیل لله‌گانی، در گفت‌وگو با ایبِنا درخصوص آخرین وضع پرداخت وام ازدواج در بانک رفاه اظهارکرد: براساس تکلیف قانونی در سال جاری ۳۷هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بر عهده بانک رفاه بوده است که تا به امروز بیش از ۴۲هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در سال ۱۴۰۰ از سوی بانک رفاه پرداخت شده است که بیش‌تر از تکلیفی است که در قانون برای ما مشخص شده است.

او افزود: تعدادی هم در نوبت داریم که به‌زودی پرداخت خواهد شد.

مشکلی که در این میان وجود داشته است مربوط به محدودیت اعتبار ۳۷هزار میلیاردی بود که تا به امروز ۴۲هزار میلیارد ریال در جهت وام ازدواج پرداخت کردیم و تعدادی هم اخیرا بانک مرکزی به بانک رفاه اعلام کرده است که در نوبت بررسی و پرداخت قرار دارند.

بنابراین سعی می‌کنیم که این تعداد را هم در ادامه پرداخت کنیم.

مدیرعامل بانک رفاه با بیان وضع خاص دوران کرونا برای شبکه بانکی کشور اظهارکرد: بانک رفاه بیش‌ترین تعداد شعب بیمارستانی را در شعب بانکی دارد؛ به بیان دیگر بانک رفاه هم در بیمارستان‌های سازمان تامین اجتماعی و هم در بیمارستان‌های مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی حضور دارد و در نتیجه در دوره کرونا بیشتر از سایر بانک‌ها درگیر محدودیت‌های کرونایی بوده است.

او افزود: در این وضع سعی کردیم که خدماتی که به مشتریان ارائه می‌کنیم به‌صورت غیرحضوری باشد.

این در حالی است که یکی از پرتعدادترین مشتریان بانک رفاه، بازنشستگان هستند که هم پرداخت حقوقشان به صورت کاملا الکترونیکی انجام می‌شود و هم پرداخت تسهیلات آن به صورت الکترونیکی در حال انجام است.

به عبارت دیگر از دی سال گذشته شروع کردیم و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به بازنشستگان به‌صورت غیرحضوری شد.

لله‌گانی با بیان اینکه سامانه‌های موبایل بانک و اینترنت‌بانک رفاه هم در حال ارائه خدمت بوده و تعداد مشتریان آن نیز در حال افزایش است، گفت: یکی از خصوصیات مهم این سامانه‌ها این است که منبع آن در خود بانک قرار دارد و از طریق بانک رفاه در حال توسعه و تکمیل است.

بنابراین سعی می‌کنیم در این سامانه‌ها هر نیازی که مشتریان (از جمله بحث افتتاح حساب غیرحضوری) داشته باشند را برآورده کنیم تا مشتریان به راحتی بتوانند از خدمات استفاده کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا