کد خبر: 31050042968
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمه

پرداخت تسهیلات بنگاه‌محور به تالارهای پذیرایی آسیب‌دیده از کرونا از سوی بانک سینا

در راستای حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده از بحران کرونا تسهیلات بنگاه‌محور بانک سینا به تالارهای پذیرایی آسیب‌دیده از بیماری کرونا پرداخت می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی بانک سینا، این اقدام در راستای اجرای سیاست‌های بانک مرکزی مبنی بر حمایت از مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب‌دیده مشمول حمایت‌های اقتصادی سال ۱۴۰۰و مسئولیت اجتماعی بانک در قالب دستورالعمل پرداخت تسهیلات بنگاه‌محور به تالارهای پذیرایی آسیب‌دیده از بیماری کرونا صورت پذیرفته است.

بر اساس این دستورالعمل، مهلت مجاز ثبت‌نام متقاضیان مشمول این دستورالعمل در سامانه کارا تا پایان شهریور ۱۴۰۰خواهد بود. این تسهیلات در قالب عقد مرابحه عام به صورت یک مرحله‌ای، با نرخ ۱۲درصد و اقساط ۲۴ماهه و تا پایان آبان ۱۴۰۰پرداخت می‌شود.

اشخاصی که قبل از ابلاغ این دستورالعمل از تسهیلات مشاغل و رسته‌های آسیب‌دیده از کرونا استفاده کرده‌اند، چنانچه مجداً تقاضای اخذ تسهیلات را داشته باشند مابه‌التفاوت تسهیلات درخواستی پرداخت می‌شود.

همچنین پرداخت این تسهیلات از محدودیت‌های متعارف در تسهیلات بانکی از جمله بدهی غیرجاری متقاضی و ذی‌نفعان و چک‌های برگشتی متقاضیان و ذی‌نعفعان مستثنی است و مشمول محدودیت‌های مقرر در ماده (۵)مکرر قانون صدور چک نبوده و به عنوان مستثنیات دین تلقی می‌شود.

بانک سینا پیشتر نیز برای حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا، انواع تسهیلات را در قالب طرح‌های مختلف به مشاغل اعلامی از سوی بانک مرکزی پرداخت و اقساط تسهیلات آنان را نیز بر اساس ضوابط ابلاغی، مشمول امهال کرده بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا