پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان آغاز شد/ آخرین خبر از بودجه ۱۴۰۲

  کد خبر: 110901111062

پرداخت خدمت بازنشستگان از چهارشنبه ۹ آذر شروع شده و پرداخت منوط به اعلام اسامی از سمت دستگاه‌هاست.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان گفت: پرداخت پاداش بازنشستگان از روز چهارشنبه آغاز شده است و هر دستگاهی اسامی را بفرستد، پرداخت‌هایشان را انجام می‌دهیم.

مسعود میرکاظمی گفت: کار کمیسیون‌ها در رابطه با بررسی بودجه ۱۴۰۲ تمام شده است. بررسی بودجه ۱۴۰۲ در صحن دولت نیز از روز یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ به‌صورت دو شیفت صبح و بعدازظهر آغاز می‌شود.

میرکاظمی خاطرنشان کرد: به‌دلیل این‌که امسال تبصره‌ها به کمیسیون رفت، دستگاه‌ها آمدند نقطه نظراتشان را گفتند و کمیسیون هم تا آنجا که امکان داشت، نظرات را اعمال کرد.

وی ادامه داد: قوانین دائمی را جدا کردیم و قرار است به‌صورت جداگانه طبق یک لایحه به مجلس شورای اسلامی بدهیم. یعنی در قانون بودجه یک‌ساله قانون دائمی را تغییر ندادیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه یادآور شد: جلساتی برای بررسی بودجه سال ۱۴۰۲ برگزار شد‌ و طی ۲ الی ۳ روز دستگاه‌ها به‌صورت مرتب حضور پیدا کردند و نظراتشان را گفتند. ان‌شاا… به‌دلیل اینکه در کمیسیون تخصصی بررسی‌ها صورت گرفت، در این دوره بررسی بودجه وقت کمتری در دولت خواهد گرفت.

لایحه بودجه ۱۴۰۲ و برنامه هفتم هم‌زمان به مجلس می‌روند؟

مسعود میرکاظمی در پاسخ به این‌که آیا لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ به همراه برنامه هفتم تا پایان آذرماه به مجلس خواهد رفت، بیان کرد: بحث این‌بود که ابتدا برنامه بیاید، اما به‌دلیل آن‌که نظر برگشت قرار شد روی بودجه کار شود ما روی هر دو؛ هم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ و برنامه توسعه هفتم هم‌زمان کار می‌کنیم.

میرکاظمی تاکید کرد: امیدواریم بحث بودجه با توجه به این‌که در کمیسیون فرعی کارش به اتمام رسیده است و از سوی دیگر هم قرار است از روز یکشنبه در ۲ نوبت صبح و بعد ازظهر کار بررسی‌اش در دولت شروع شود، در زمان خودش به مجلس برود.

وی تاکید کرد: بلافاصله هم بعد از این‌که بررسی احکام بودجه به اتمام برسد، بررسی احکام برنامه هفتم توسعه را به تدریج وارد دولت می‌کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: ان‌شاا… تا پایان آذرماه بودجه تقدیم مجلس می‌شود زیرا امسال کمیسیونی تشکیل شد که بررسی در دولت را تسریع می‌کند.

مسعود میرکاظمی درباره پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان گفت: پرداخت پاداش بازنشستگان از روز چهارشنبه ۹ آذرماه آغاز شده است و هر دستگاهی اسامی را بفرستد، پرداخت‌هایشان را انجام می‌دهیم.

منبع: ایلنا

خروج از نسخه موبایل