کد خبر: ۲۵۱۰۰۰65284
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمهبازارها و خدمات مالی

پرداخت ۹۲۵ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه صادرات به دانش‌بنیان‌‌های استان یزد

رئیس شعبه یزد بانک توسعه صادرات گفت که این شعبه از آغاز سال جاری تاکنون بالغ بر ۹۲۵میلیارد ریال تسهیلات و تعهدات تامین مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه کرده است.

به گزارش روابط‌عمومی بانک توسعه صادرات، مجید غفوری‌منش اظهارکرد: کل تسهیلات اعطایی بانک به شرکت‌های دانش‌بنیان در سال جاری هزار و ۷۷۹میلیارد ریال بوده که سهم شعبه یزد در این مورد قابل توجه و حدود ۲۸درصد است.

او رشد سپرده‌ها در این شعبه، طی هشت ماهه اول سال جاری را در مقایسه با مدت مشابه ۱۹درصد عنوان کرد و گفت: سال گذشته هزار و۸۸۱میلیارد جذب سپرده در این شعبه انجام شده که این رقم در سال جاری به دو هزار و ۲۵۶میلیارد ریال رسیده است.

غفوری‌منش با بیان اینکه، رشد جذب منابع این امکان را فراهم می‌کند که تسهیلات بیشتری در اختیار تولیدکنندگان و صادرکنندگان قرار دهیم، تصریح کرد: شعبه یزد از این منظر پس از شعبه مرکزی در رتبه دوم در میان شعب بانک توسعه صادرات قرار دارد.

رئیس شعبه یزد بانک توسعه صادرات گفت: مانده تسهیلات شعبه یزد تا آبان ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۱هزار و ۳۹۲میلیارد ریال بوده که در مقایسه با سال قبل با ۱۳هزار و ۹۵۷میلیارد ریال، رشدی ۵۳درصدی را تجربه کرده است که بیانگر تزریق مستمر تسهیلات از سوی شعبه این بانک به واحدهای تولیدی صادراتی استان است.

او یادآور شد: بانک توسعه صادرات علاوه براعطای تسهیلات، خدماتی چون اعتبار اسنادی داخلی ریالی و حواله‌های ارزی نیز صادر می‌کند بر همین اساس نیز تا آبان سال جاری ۹۶۳میلیارد ریال اعتبار اسنادی داخلی ریالی صادر کرده که نسبت به سال گذشته با ۳۹۸میلیارد ریال اعتبار اسنادی ریالی رشدی ۱۴۱درصدی داشته است.

غفوری‌منش، رشد حواله‌های ارزی صادره از شعبه یزد را در هشت ماهه سال جاری در مقایسه با سال گذشته، ۷۶درصد اعلام کرد و اظهارکرد: شعبه یزد در محدوده زمانی یادشده، ۱۳میلیون دلار و امسال ۲۴میلیون دلار حواله ارزی اعطا کرده است.

رئیس شعبه یزد بانک توسعه صادرات با تاکید بر ارائه سبد کامل خدمات بانک در کنار تسهیلات به مشتریان، اظهارکرد: این شعبه با هدف کمک به تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی صادرات‌محور از خارج از کشور، علاوه بر ثبت سفارش، انواع مشاوره‌های تخصصی ارزی لازم را به مشتریان ارائه داده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا