کد خبر: 29080056318
لینک کوتاه:
راه و مسکن

پیش‌بینی جذاب از قیمت مسکن تا پایان سال

رکود سنگین بازار مسکن موجب شد که فروشندگان جنوب و مرکز شهر تهران برای عرضه مسکن خود اندکی تخفیف قائل شوند.

فروشندگان مسکن کوتاه آمدند و قیمت‌ها در بازار تهران کمی کاهش داشت. حالا با کمی جست و جو در آگهی‌های املاک پایتخت متوجه می‌شوید که برخلاف تابستان شمار خانه‌های زیر یک میلیارد تومان محسوس‌تر شده است و فروشندگان فایل‌های گذشته را با اندکی تخفیف عرضه کرده‌اند.

یکی از مشاوران املاک خیابان آذربایجان تهران می‌گوید آپارتمان‌هایی برای فروش عرضه شده‌اند که بیشتر از یکسال است فروش نرفته و صاحبخانه به دلیل نیاز به نقدینگی ناچار شده است که تخفیف‌هایی در حد متری ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان قائل شود.

یکی دیگر از مشاوران املاک در منطقه نارمک با تایید این ادعا توضیح می‌دهد که این اتفاق بیشتر برای آپارتمان‌های با متراژ بیشتر رخ داده است. زیرا به دلیل کاهش قدرت خرید مردم، تقاضا برای آپارتمان‌های بزرگ کم و کمتر شده است.

مصطفی‌قلی خسروی، رییس اتحادیه مشاوران املاک با تایید این موضوع می‌گوید: رکود سنگین بازار موجب شده است که فروشندگانی که نیاز فوری به نقدینگی دارند، قیمت‌های خود را بازبینی کرده و نرخ‌ها تا حدی کاهش داشته باشد.

پیش‌بینی قیمت مسکن تا پایان سال

خسروی همچنین توضیح می‌دهد که بازار مسکن بیشتر از این کشش افزایش قیمت ندارد و قیمت‌ها تا امروز به صورت نامتعارف بالا رفته و تقاضا برای مسکن را به شکل چشمگیری کاهش داده است، تا آنجا شمار معاملات روزانه برخی مشاوران املاک تهران به صفر رسیده است.

او ادامه می‎دهد: در این وضعیت مشاوران املاکی که واحدهای تجاری خود را اجاره کرده‌اند با مشکلات پیچیده‌تری برای ادامه شغل خود مواجه شده‌اند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک همچنین خبر می‌دهد که از زمان شیوع کرونا تاکنون ۳۰ درصد آژانس‌های املاک تعطیل شده‌اند که در این میان سهم غالب مربوط به مشاوران املاکی است که در واحدهای استیجاری فعالیت می‌کردند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره چشم‌انداز بازار مسکن تا پایان امسال هم توضیح می‌دهد که اگر کاهش قیمت‌ها تداوم نداشته باشد، در بدترین حالت بهای مسکن تا پایان سال ثبات خواهد داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا