کد خبر: ۲۱۰۶۰۰45927
لینک کوتاه:
بازارها و خدمات مالی

پیش بینی قیمت طلا تا پایان هفته / روند نزولی بازار متاثر از سه سیگنال کاهشی

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران علت کاهش قیمت طلا و سکه در بازار امروز را افت ارزش اونس جهانی، روند نزولی بازار ارز و نبود تقاضا عنوان کرد و گفت: چنانچه سیر نزولی دلار ادامه‌دار باشد شاهد کاهش بیشتر قیمت طلا و سکه خواهیم بود.

اقتصاد آنلاین؛ نادر بذرافشان در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت امروز بازار طلای تهران توضیح داد: در آخرین روز معاملات بازار‌های جهانی، ارزش اونس طلا با کاهش حدود ۱۰دلاری به ۱۷۸۷دلار رسید و خبر ورود مدیر آژانس بین‌المللی به تهران هم روند بازار ارز را نزولی کرده که این دو سیگنال کاهشی در کنار نبود تقاضا منجر به افت قیمت طلا و سکه شده است.

وی با اشاره به میزان تغییرات قیمت‌ها نسبت روز گذشته بیان کرد: در نتیجه سه عامل کاهشی در بازار امروز قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید حدود ۹۰هزار تومان، سکه‌های طرح قدیم و نیم سکه و ربع سکه هر کدام ۵۰هزار، سکه یک گرمی ۳۰هزار، هر مثقال طلای ۱۷عیار تقریبا ۳۵هزار و طلای ۱۸عیار هم گرمی ۹هزار تومان ارزان شده است.

حرکت کند بازار طلا در مسیر نزولی

بذرافشان اضافه کرد: از آنجا که هم روند اونس جهانی نزولی بوده و هم تقاضایی وجود ندارد، قیمت‌ طلا و سکه باید بیش از این رقم‌ها کاهش پیدا می‌کرد، اما به دلیل نوسان زیاد دلار شاهد حرکت کند بازار طلا در مسیر نزولی هستیم.

این فعال بازار طلا در ادامه به کاهش شدید حجم معاملات هم اشاره کرد و گفت: به دلیل ایام محرم و صفر تقاضا برای خرید طلا و سکه به شدت کاهش یافته و بازار در شرایط رکود به سر می‌برد که همین عامل باعث شده حباب سکه با افت ۱۰۰هزار تومانی در مقایسه با دیروز، به ۵۰۰هزار تومان در بازار امروز برسد.

احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا و سکه تا پایان هفته وجود دارد

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا با پیش‌بینی روند قیمت‌ها تا پایان هفته اظهار کرد: طی یکماه گذشته سکه امامی در محدوده قیمتی ۱۱میلیون و ۵۰۰ تا ۱۲میلیون و ۵۰۰هزار و طلا بین یک میلیون و ۱۳۰هزار تا یک میلیون و ۱۷۰هزار تومان به ثبات رسیده است؛ حالا چنانچه شاهد تغییراتی در ارزش اونس جهانی و دلار باشیم، نوسان قیمت طلا و سکه هم متناسب با این دو عامل افزایشی یا کاهشی خواهد بود.

به گفته بذرافشان، باتوجه به نبود تقاضا و پایین آمدن سطح اونس جهانی نسبت هفته پیش، درصورت تداوم روند نزولی بازار ارز تحت تاثیر اخبار سیاسی منتشر شده، احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا و سکه تا پایان هفته وجود دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا