کد خبر: ۰۲۰۹۰۱109974
  لینک کوتاه:
اقتصادبازاربازارها و خدمات مالی

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۳ آذر ۱۴۰۱ /قیمت طلا کاهش داشت؟

روند قیمت طلا امروز کاهشی بود. سکه در نیمه روز بر خلاف فلز زرد افزایش قیمت داشت و اندکی گران شد. به نظر می‌رسد ثبات قیمتی در بازارها ریشه در بی‌رقمی در بازار دلار دارد. روند قیمت طلا و سکه در هفته پیش‌رو چگونه است؟

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه در دومین روز آذر بر خلاف رشد قیمت در روز گذشته، روند نزولی به خود گرفت. این روند هم‌راستا با قیمت دلار و کاهش انس جهانی طلا قرار گرفته است.

در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱,۷۳۵.۸۱ دلار و نزدیک به ۲ دلار کاهش قیمت داشته است. به نظر می‌رسد انس طلا فعلا پشت سد محدوده مقاومتی ۱۷۵۰ دلاری مانده است.
امروز سکه امامی در کانال ۱۶ میلیون تومان میان افزایش و کاهش قیمت سرگردان است و هنوز نتوانسته در پله چهارم محدوده ۱۶ میلیون تومانی تثبیت شود.

در هفته‌ای که گذشت قیمت طلا و سکه نوساناتی داشت و مانند قیمت دلار با روند باثباتی همراه نبود. البته امروز کاهش اونس جهانی طلا، باعث شد که بازار طلا و سکه هم افزایش قیمت نداشته باشد. اما بازار در هفته آینده چه روندی را طی می‌کند؟

کاهش یا افزایش قیمت طلا

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: «در هفته گذشته، اونس جهانی طلا با نوساناتی همراه بود. همچنین با توجه به نبود تقاضا و نوسانات قیمت دلار، قیمت طلا هم در مقاطعی با کاهش همراه شد.»

او در ادامه می‌افزاید: «با توجه به این‌که در روزهای پایانی هفته هستیم، به نظر می‌رسد نوسان چندانی در قیمت طلا و سکه نداشته باشیم. اگر در هفته آینده، اونس جهانی تغییر چندانی نداشته باشد و همچنین، اخبار سیاسی_اقتصادی مهمی در سطح بین‌المللی منتشر نشود، قیمت طلا و سکه در همین کانال فعلی، به کار خود ادامه می‌دهد.»

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران توضیح می‌دهد: «خرید مصنوعات طلا برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت، همیشه برای مردم ایمن بوده است، اما اگر نوسانی در بازار رخ دهد، احتمال کاهش قیمت بیشتر از افزایش قیمت است.»

از بازار چه خبر

امروز چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی در پله ۳ و ۴ کانال ۱۶ میلیون تومان نوسان دارد. در لحظه نگارش این گزارش شاید قیمت ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان نزدیک‌ترین قیمت معاملاتی این قطعه در بازار باشد.

سکه طرح قدیم اما ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت و همچنان در نیمه بالای کانال ۱۵ میلیون تومان قرار دارد. قیمت حدودی این قطعه از سکه حدود ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

نیم و ربع سکه هم در نیمه روز با روند نزولی کار خود را آغاز کردند. در زمان تحریر این گزارش هر کدام ۳۰ هزار تومان رشد قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۸ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان معامله شدند.

سکه امامی تغییر قیمت نداشت و در محدوده ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. این قطعه از سکه در روزهای گذشته کمترین تغییر قیمت را داشت. با روند افزایشی روز گذشته اما به پله چهارم کانال ۳ میلیون تومانی رسید و اکنون در همین قیمت معامله می‌شود.

طلا ارزان شد

قیمت طلا امروز کاهشی بود. هر مثقال طلا در حدود ۲۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت و با قیمت ۶ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهشی در حدود ۵ هزار تومان در مرز ۴ و ۵ کانال یک میلیون تومان نوسان دارد. این مقدار طلا در حدود یک میلیون و ۴۹۶ هزار تومان در بازار معامله می‌شود.

حباب سکه تا ظهر امروز روند کاهشی داشت اما بعد از ظهر با افزایش محدود قیمت سکه روند افزایشی به خود گرفت. در حال حاضر بیشترین سهم افزایش قیمت حباب مربوط به نیم سکه با ۵۰ هزار تومان رشد است.

حباب ربع سکه نیز همچنان پرچمدار بیشترین مقدار حباب در خانواده خود است بالای ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حباب این قطعه از سکه است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا