کد خبر: ۲۴۰۸۰۰55308
  لینک کوتاه:
حقوقی و قضاییخدمات و توزیع

کشف محموله بزرگ قاچاق مبلمان/ سوء استفاده از رویه ترانزیت

گمرک از کشف محموله قاچاق مبلمان تحت رویه ترانزیت خبر داد.

به گزارش تسنیم، سخنگوی گمرک گفت: پنج دستگاه کامیون ترانزیتی که محموله مبلمان خارجی را با مبلمان ایرانی جا به جا کرده و با این روش دنبال فروش مبلمان خارجی در ایران بودند با رصد گمرک ایران و همکاری گمرک بوشهر به عنوان گمرک ورودی و گمرک لطف آباد به عنوان گمرک خروجی محموله های مبلمان، کشف و ضبط شد.

سخنگوی گمرک ایران گفت: با مشکوک شدن و رصد گمرک ایران، مستند سازی محموله مبلمان چینی در هنگام بارگیری در گمرک بوشهر به عنوان گمرک ورودی و پلمپ کامیون های حامل کالا بدون ایجاد حساسیت در دستور کار قرار گرفت.

سپس در زمان خروج کامیون ها از کشور به سمت ترکمنستان نیز، کنترل محموله، پلمپها، دریچه ها، سیم های اتصال و اسناد با تصاویر ارسالی از گمرک مبدأ(بوشهر) در گمرک لطف آباد خراسان رضوی توسط کارکنان این گمرک، با هماهنگی ستاد گمرک صورت گرفت، که با بررسی های انجام شده مشخص شد با وجود اینکه پلمپ ها دست کاری نشده اما سیم اتصالات و دریچه ها دچار تغییراتی شده است.

از همه مهمتر اینکه محموله مبلمان از مبدا کشور چین که می بایست با عبور از ایران (ترانزیت) به کشور ترکمنستان منتقل می شد در داخل کشور تخلیه شده و محموله مبلمان ایرانی جایگزین آن شده است، تا با این روش مبلمان خارجی را در بازار داخل به فروش برسانند.

 وی افزود: متخلفین برای عبور از مسیر کنترل ” ایکس ری” با جابجابی محموله ی مشابه ایرانی به سمت مقصد، قصد فریب گمرک را داشتند.

سخنگوی گمرک در پایان گفت: رانندگان و همه محموله های این پنج کامیون مبلمان برای تحقیقات و اقدامات بعدی، طی صورتجلسه ای تحویل مقام قضایی شدند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا