کد خبر: 03090056891
لینک کوتاه:
اقتصاداقتصاد کلانبورس

«گامی بزرگ برای تامین سرمایه امین در عرضه موفق ۱۵ درصد از سهام تجلی برداشته شد»

مدیر عامل تامین سرمایه امین، عرضه سهام شرکت تجلی از زیر مجموعه‌های شرکت توسعه معادن و فلزات در فرابورس ایران را سرآغازی برای ورود شرکت‌های پروژه‌محور بزرگ و ملی به بازار سرمایه کشور برای مشارکت عموم مردم در اجرای پروژه‌های کلان اقتصادی خواند

مدیر عامل تامین سرمایه امین عرضه «موفق» سهام نخستین شرکت سهامی عام پروژه‌محور کشور را «گامی بزرگ و ارزشمند» در تاریخ بازار سرمایه کشور برای تامین مالی پروژه‌ها، افزایش اشتغال و مدیریت نقدینگی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه امین، سلمان خادم‌الملّه، عرضه سهام شرکت تجلی از زیرمجموعه‌های شرکت توسعه معادن و فلزات در فرابورس ایران را سرآغازی برای ورود شرکت‌های پروژه‌محور بزرگ و ملی به بازار سرمایه کشور برای مشارکت عموم مردم در اجرای پروژه‌های کلان اقتصادی خواند و ابراز امیدواری کرد: این امر زمینه‌ساز مشارکت عموم مردم در اجرای این پروژه‌های کلان اقتصادی شود.

خادم‌المله عرضه ۱۵ درصد از سهام شرکت پروژه تجلی، به ارزش هر سهم ۱۰۰۰ ریال (مبلغ اسمی هر سهم) و به ارزش کل ۹۳۳ میلیارد تومان در فرابورس را فرصتی برای سرمایه‌گذاران دانست تا با تزریق نقدینگی خود به بخش مولد اقتصاد، از سودآوری آتی پروژه‎ های زنجیره فولاد کشور منتفع شوند.

مدیر عامل تامین سرمایه امین با بیان آنکه اکنون ۵۱ درصد سهام این شرکت متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، ۱۷ درصد متعلق به شرکت چادرملو و ۱۷ درصد متعلق به شرکت گل‌گهر است، پیش‌بینی کرد: به پشتوانه اعتبار این سهامداران خوشنام، طرح‌های توسعه در دست اجرای شرکت طبق برنامه‌ریزی‌های مدون تکمیل خواهند شد.

زنجیره ارزش فولاد کشور

او اضافه کرد: منابع لازم برای تکمیل پروژه‌های توسعه شرکت آهن و فولاد سرمد ابرکوه، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان و شرکت صبا امید غرب خاورمیانه برای تولید محصولات فولادی، کنسانتره آهن و گندله در زنجیره ارزش فولاد کشور با اتمام این پذیره‌نویسی و ثبت افزایش سرمایه شرکت فراهم خواهد شد.

خادم‌المله، شرکت تأمین سرمایه امین را مشاور پذیرش پذیره‌نویسی تجلی خواند و یادآور شد: تأمین سرمایه امین از تمامی ظرفیت خود در تدوین مقررات شرکت‌های سهامی عام پروژه‌محور، فرآیندهای قانونی لازم و اخذ مجوزات مربوطه از سازمان بورس، فرابورس و سایر نهادهای ذیربط در پروسه فرآیند پذیرش، ثبت شرکت نزد سازمان، اخذ مجوز افزایش سرمایه و اقدامات لازم برای عرضه این سهام استفاده کرده است.

مدیر عامل تامین سرمایه امین در پایان از همکاری صمیمانه سازمان بورس و شرکت فرابورس ایران در خصوص تنظیم آیین‌نامه‌ها و رویه‌های اجرایی جدید صمیمانه تشکر کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا