کد خبر: 281001117170
اخبار شرکت ها

گام طلایی دیگر هلدینگ خلیج فارس در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین

تفاهم نامه ایجاد “صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر” با معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری امضاء شد.

مراسم انعقاد تفاهم نامه ایجاد صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر با هدف حمایت از حضور و نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان در صنعت پتروشیمی، امروز در معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، این تفاهم‌نامه که به امضای دکتر دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و دکتر علی عسکری مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس رسید، با هدف هم‌افزایی در راستای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان داخلی، افزایش تولید، ارتقای کیفیت و استفاده از ظرفیت جوانان نخبه، موفق و انقلابی در توسعه صنعت پتروشیمی منعقد شده است.

هلدینگ خلیج فارس، طلایه دار توسعه اقتصاد دانش بنیان

دکتر دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در این مراسم، با قدردانی از اقدامات و سیاست‌های راهبردی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در حمایت از اقتصاد دانش بنیان ابراز امیدواری کرد که این مجموعه و هلدینگ تأثیرگذار، طلایه‌دار و پیشقراول گسترش سرمایه‌گذاری در حوزه دانش بنیان باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه با اشاره به اینکه پشتوانه “صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر”، قانون جامع و مترقی جهش تولید دانش بنیان مصوب مجلس شورای اسلامی است، افزود: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، باعث افزایش تولید ناخالص ملی و رسیدن به درآمد ۱۰ میلیارد دلاری پیش بینی شده و تحقق اهداف ترسیم شده از جمله پاسخ به تقاضای بازار گسترده، بزرگ و پرمشتری داخلی و خارجی می شود.

دکترعلی عسکری: از شرکت‌های دانش بنیان داخلی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان حمایت می کنیم

دکتر علی عسکری مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در مراسم امضای تفاهم نامه صندوق سرمایه‌گذاری ریسک پذیر، با تبیین اهمیت شعار سال و دغدغه‌ها و منویات رهبر معظم انقلاب و تأکیدات ریاست محترم جمهور بر استفاده از ظرفیت‌های درون‌ زا برای توسعه همه جانبه و خلق ثروت گفت: ایجاد این صندوق، نشانه اهتمام جدی و لبیک هلدینگ خلیج فارس به این دغدغه است و امیدواریم باعث خشنودی مقام معظم رهبری و رضایتمندی مسئولان عالی نظام و جوانان نخبه، متعهد، مؤمن و انقلابی شود.

وی با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی صرفاً یک شعار نیست، گفت: هم اکنون بیش از ۱۸۰ شرکت داخلی در زمینه حل مشکلات پلنت ها، تولید و لایسنس و دانش فنی با هدف راه‌اندازی خطوط و طرح‌های جدید، افزایش بهره‌وری، تقویت و حمایت از صنایع ساخت داخل و انجام امور پژوهشی و تحقیقاتی کاربردی، در کنار شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس هستند و حامی فعالیت‌ها و اقدامات فعالانه و جهادی هستیم.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در ادامه گفت: برگزاری همایش پترو فن و نمایشگاه حمایت از ساخت داخل، از دیگر اقدامات اساسی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در راستای حمایت از پژوهش و نوآوری و ارتباط بی‌واسطه شرکت‌های تابعه با نخبگان و صاحبنظران، با هدف استفاده از ظرفیت‌های بی نظیر در کشور است.

دکتر علی عسکری با قدردانی از نگاه ویژه دولت سیزدهم در تقویت شرکت‌های دانش بنیان و افزایش امید جوانان نخبه، مؤمن و انقلابی گفت :ایجاد این صندوق، باعث ارتقای تولید و کیفیت محصولات و امیدواری جامعه به ویژه جوانان می‌شود.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا