کد خبر: ۱۲۰۹۹۹7276
لینک کوتاه:
تولید و بازرگانیخدمات و توزیعروزنامه

۲۵ درصد رستوران ‌داران تغییر شغل دادند

رئیس اتحادیه رستوران‌ داران اعلام کرد 40درصد واحدها ‌نیز امکان فروش بیرون‌بر ندارند

به گفته رئیس اتحادیه رستوران ‌داران بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از رستوران ‌ها که امکان فروش بیرون بر نداشتند در این دو هفته به طور کامل تعطیل بودند.

رئیس اتحادیه رستوران ‌داران، سیدعلی اصغر میرابراهیمی ، در گفت‌وگو با ایلنا در مورد تاثیرات تعطیلی دوهفته‌ای روی این صنف اظهار کرد: رستوران‌ ها ظرفیت تعطیلی دو هفته‌ای را نداشتند، از سال گذشته و قبل از کرونا بازار رستوران‌ها دچار رکود بود و بعد از کرونا این رکود شدیدتر شد به طوری که چند ماه رستوران ‌ها تعطیل بودند. بعد از بازگشایی نیز اعلام مکرر اجتناب از استفاده رستوران‌ ها ضربه سنگینی به صنف زد.

وی افزود: به خاطر این وضعیت بعضی از همکاران ما که مستاجر بودند نتوانستند اجاره‌بهای خود را پرداخت کنند و مجبور به تعطیلی کامل رستوران شدند. علاوه بر اجاره‌بهای هزینه‌های سنگین دیگر که هر یک نیز نسبت به گذشته گران‌تر شده‌اند مواد اولیه حقوق کارگر حق بیمه و غیره نیز وجود دارد.

رئیس اتحادیه رستوران‌داران تهران تصریح کرد: در محدودیت دو هفته‌ای نیز گفته شد که رستوران ‌ها می‌توانند فروش بیرون‌بر داشته باشند اما همه واحدها امکان فروش بیرون‌بر ندارند. بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از رستوران‌ ها که امکان فروش بیرون بر نداشتند در این دو هفته به طور کامل تعطیل بودند.

وی افزود: طی هشت ماهه‌ی اخیر ۲۵ درصد از رستوران دارها تغییر شغل داده‌اند.

میر ابراهیمی خاطرنشان کرد: ارگان‌های ذیربط دست یاری به سمت صنف ما دراز کنند، با عدم حمایت بسیاری از همکاران ما مجبور به تغییر شغل شده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا