کد خبر: 25080055444
  لینک کوتاه:
اقتصادتولید و بازرگانی

۵۰ درصد بازار مرغ با نرخ مصوب تامین می‌شود

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی خاطر نشان کرد: ۵۰ درصد از گوشت مرغ مورد نیاز بازار با قیمت مصوب کیلویی ۳۱ هزار تومان تامین می‌شود.

 مهدی یوسف‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، بااشاره به کمبود گوشت مرغ گرم در بازار، گفت: عرضه گوشت منجمد باهدف کاهش تقاضا برای گوشت مرغ گرم صورت گرفت.

وی با اشاره به تفاوت قیمت مرغ منجمد با مرغ گرم، تصریح کرد: مرغ منجمد کیلویی ۲۰ هزار تومان در تمامی واحدهای صنفی عرضه می‌شود. این در حالیست که مرغ گرم با قیمت مصوب کیلویی ۳۱ هزار تومان بفروش می‌رسد. ۱۱ هزار تومان اختلاف قیمت بین این محصول وجود دارد و همین مسئله خرید گوشت منجمد را برای مردم جذاب کرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که چه عواملی باعث تفاوت قیمت مرغ منجمد و مرغ گرم شده است، بیان کرد: به نظر من کیفیت مرغ منجمد با مرغ گرم چندان متفاوت نیست. دولت برای اینکه مرغ منجمد با این نرخ در بازار توزیع شود یارانه قابل توجهی به تولیدکنندگان پرداخت می‌کند تا مصرف‌کنندگان توان خرید این محصول را داشته باشند.

این فعال اقتصادی بابیان اینکه مرغ با نرخ مصوب تمام نیاز بازار را تامین نمی‌کند، بیان کرد: نرخ بازار آزاد با نرخ مصوب حداقل ۴ تا ۵ هزار تومان فرق دارد و قیمت مرغ گرم آماده طبخ بین ۳۵ تا ۳۷ هزار تومان است. البته باید این نکته را بگویم که مرغ با نرخ مصوب تنها ۵۰ درصد نیاز بازار را تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه در تامین مرغ گرم با مشکلاتی مواجه هستیم، بیان کرد: تولیدکنندگان مرغ با مشکلاتی چون افزایش قیمت جوجه یک روزه و کمبود نهاده و خوراک طیور دست و پنجه نرم می‌کنند و همین مسائل دست به دست هم داده تا قیمت مرغ در بازار آزاد روند صعودی به خود بگیرد.

یوسف‌خانی در پاسخ به این پرسش که خبر فروش مرغ اینترنتی از سوی رییس سازمان تعاون روستایی اعلام شد به نظر شما این شیوه توزیع تا چه میزان می‌تواند در تنظیم بازار نقش داشته باشد، گفت: این روش فروش در راستای تکریم شهروندان اجرا خواهد شد تا مصرف‌کنندگانی که امکان خرید حضوری ندارند و مریض احوال هستند نیاز خود را به‌صورت مجازی تهیه و تامین کنند.

وی ادامه داد: طبق آنچه اعلام شد قرار است در سامانه‌‎ای که این سازمان برای این موضوع تعریف کرده است مرغ منجمد کیلویی ۲۰ هزار تومان عرضه شود. باید بگویم مرغ منجمد به وفور با همین نرخ در بازار موجود است و من نمی‌دانم فروش این محصول با یک نرخ مصوب در بازار مجازی و بازار حضوری چه فرقی دارد؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا