کد خبر: 240202127228
انرژیروزنامه

«عصراقتصاد» گزارش می دهد؛ کنتورهای هوشمند؛ مدیریت برق هوشمند می شود 

گروه انرژی- با گسترش فناوری‌های هوشمند، کنتورهای برق نیز از دستگاه‌های سنتی خود فاصله گرفته و به کمک دستگاه‌های هوشمند، تبدیل به کنتورهای هوشمند شده‌اند. کنتور هوشمند برق، علاوه بر اینکه از دقت و کیفیت بالاتری برخوردار هستند، امکانات بیشتری نیز به کاربرانشان ارائه می‌دهند.

با توجه به اینکه کنتورهای هوشمند برق باعث بهره‌وری بیشتر در مصرف برق و بهبود کیفیت خدمات برق شده‌اند، استفاده از آن‌ها در سطح جامعه بسیار مهم است.

از کنتورهای هوشمند می توان به عنوان یکی از تجهیزات خانه هوشمند استفاده کرد که اگر شما قصد هوشمندسازی خانه خود را داشته باشید می توانید از این وسیله استفاده کنید.

شبکه‌هایی که می‌توانند ارتباط برقرار کنند شبکه‌های هوشمند مجهز به سنسورهایی هستند که داده‌ها را جمع‌آوری و انتقال می‌دهند. این اطلاعات امکان تنظیم خودکار جریان برق را فراهم می‌کند.

در این خصوص،حمیدرضا پیر پیران از برنامه تجهیز تمامی مشترکان خانگی بالای الگوی مصرف به کنتورهای هوشمند، تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: امسال مشترکان تجاری بالای هزارکیلو وات ساعت مصرف ماهانه به همراه تمامی مشترکان صنعتی و کشاورزی به کنتورهای هوشمند مجهز می‌شوند و امیدواریم طی یک برنامه پنج ساله کار نصب کنتورهای هوشمند روی تمامی اشتراک‌های برق کشور به اتمام برسد.

وی با اشاره به نزدیک شدن دوره اوج بار تابستان از مردم خواست همچون سال گذشته با مشارکت و همراهی با برنامه‌های صرفه جویی انرژی به عبور بدون مشکل از تابستان پیش رو کمک کنند و از پاداش صرفه جویی بهره مند شوند.

مهندس پیرپیران ابراز امیدواری کرد با مشارکت خوب مردم، امسال حداقل ۸ درصد کاهش مصرف انرژی در ۴ ماه گرم سال اتفاق بیافتد، این میزان در سال گذشته ۵ درصد بود و علاوه بر آن از رشد ۴ تا ۵ درصدی مصرف سالانه برق خانگی نیز جلوگیری شد.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا