کد خبر: 200402132512
اخبار شرکت هااقتصادبانک و بیمه

۵۰ همت تسهیلات برای توسعه تعاونی‌ها پرداخت شد

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۵۰ همت (هزار میلیارد تومان) تسهیلات برای توسعه تعاونی و اعضای تعاونی‌ها در دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش ایرنا، « محمد شیخ‌حسینی» روز یکشنبه در آیین رونمایی سامانه جستجوی شغلی اظهار داشت: سند توسعه بخش تعاون سال گذشته ابلاغ شد که بر اساس آن قرار است ۲۵ درصد از تسهیلات تکلیفی دولت به بخش تعاون اختصاص یابد و اکنون این بانک ۷۰ درصد تسهیلات خود را در بخش تعاون می‌پردازند.

وی بیان‌داشت: پرداخت تسهیلات در بخش جهش مسکن در مدت ۶ ماه گذشته آغاز شده است که بر این اساس ۱۵ شرکت تعاونی مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی دریافت کردند و به‌طور میانگین برای هر واحد ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات نیاز است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون ادامه‌داد: در حوزه تسهیلات ازدواج به میزان ۱۷۰ درصد بودجه تخصیصی پرداخت شده است، همچنین در بخش نهادهای حمایتی نیز بالای ۹۰ درصد منابع پرداخت شده است.

شیخ‌حسینی با اشاره به پرداخت تسهیلات در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه، گفت: تسهیلات مختلفی از محل اعتبارات روستایی و عشایری، مشاغل خانگی، تبصره ۱۸ مرتبط با وزارت صمت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، وزارت تعاون و همچنین تسهیلات تبصره ۱۶ مخصوص نهادهای حمایتی در حوزه اشتغال و حمایت از تولید پرداخت شده است.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا