کد خبر: 01040033894
اقتصاد

معرفی سایت های معتبر اقتصادی جهان

سایت های معتبر اقتصادی جهان کدام است؟

سایت های معتبر اقتصادی جهان، به تحلیل و بررسی اقتصاد و عوامل تاثیرگذار بر آن می‌پردازند. سایت‌های بسیاری هستند که در این حوزه فعالیت می‌کنند اما تعداد معدودی از این بیشمار سایت را می‌توان به عنوان سایت های معتبر اقتصادی جهان معرفی کرد. در ادامۀ این مطلب به معرفی تعدادی از معروف ترین سایت های اقتصادی معتبر جهان می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

سایت های معتبر اقتصادی جهان

برای بررسی و معرفی سایت های معتبر اقتصادی جهان، بنا را بر سایت های اقتصادی خارج از ایران و سایت های اقتصادی داخل ایران می‌گذاریم. سایت های معتبر اقتصادی جهان سایت هایی هستند که می‌توان بر داده‌های اعلام شده توسط آن‌ها اعتماد کرد و بر اساس آن‌ها تصمیمات اساسی اقتصادی را اتخاذ نمود.

سایت های معتبر اقتصادی خارج از ایران

تعدادی از سایت های معتبر اقتصادی جهان که در خارج از ایران قرار دارند به ترتیب زیر می‌باشند:

۱. سایت Baker Tilly بیکر تیلی

سایت Baker Tilly یکی از سایت های معتبر اقتصادی جهان است که در سطح بین المللی و در امور اقتصادی و مالی فعالیت می‌کند. این سایت دارای بخش‌هایی برای آموزش و راهنمایی در امور مرتبط با حوزۀ فعالیتش می‌باشد. اگر عضویت این سایت را داشته باشید، اطلاعات کاملی از امور اقتصادی دنیا، عضویت خبرنامه، امکان استفاده از لینک الکترونیکی به سایت‌های مرتبط با این سایت، سمینارها و موارد مشابه دیگر این سایت اقتصادی را خواهید داشت.

سایت اقتصادی

۲. سایت Economy اکونومی

اکونومی، یکی از سایت های معتبر اقتصادی در جهان است. این سایت برای افرادی ساخته شده که می‌خواهند در حوزه‌های اقتصادی فعالیت کنند. آموزش‌ها و راهنمایی‌های سایت اکونومی در حوزۀ اقتصاد کشورهای مختلف دنیا است. با عضویت در این سایت شما از روش سرمایه‌گذاری درست، ریسک تجاری، رویدادهای مهم اقتصادی، مقالات مهم و تاثیرگذار دنیای اقتصاد و موارد مشابه دیگر دسترسی خواهید داشت.

۳. سایت IFC

سازمان بین المللی تجارت جهانی موسس یکی از سایت های معتبر اقتصادی جهان با نام IFC است. این سایت در ۶ زبان بین المللی دنیا مانند عربی، چینی، عربی، انگلیسی و غیره پشتیبانی می‌شود. IFC یک موتور جستجو برای دنیای اقتصاد جهانی است. علاوه بر موارد اقتصادی، با ورود به این سایت می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد دنیای آموزش، فناوری، نفت و گاز و معدن، یافتن مراکز آموزشی اقتصاد و غیره را مشاهده خواهید کرد.

۴. سایت Oxford آکسفورد

دانشگاه آکسفورد، یکی از دانشگاه‌های برتر دنیا در حوزۀ اقتصاد است. اگر دانشجو باشید و یا در حوزۀ اقتصاد فعالیت کنید، یکی از سایت های معتبر اقتصادی جهان، سایت آکسفورد است. در این سایت فعالیت‌های آموزشی و تحقیقاتی این دانشگاه در حوزۀ اقتصاد بارگذاری می‌شود. در سایت آکسفورد اطلاعات کاملی در مورد اقتصاد کلان، اقتصاد خورد، اقتصاد صنایع و غیره را خواهید یافت.

۵. سایت CNN سی ان ان

CNN یک شبکۀ خبری است. سایت CNN درست همانند شبکۀ خبری‌اش دارای یک بخش اقتصادی است. در بخش اقتصادی این سایت به بررسی آخرین اخبار مرتبط با بازار تجارت جهانی می‌پردازد. قیمت طلا، نفت و موارد ارزشمند دیگر در جهان را با یک جستجوی ساده در این سایت پیدا خواهید کرد. علاوه بر این، در این سایت معتبر اقتصادی جهان می‌توانید تحقیقات معتبر اقتصادی که توسط دانشمندان دنیای اقتصاد انجام شده را خواهید یافت. مقالات، خبرنامه رایگان سی ان ان و موارد مشابه دیگر، از امکانات سایت اقتصادی سی ان ان هستند.

۶. سایت UBSG

یکی از سایت های معتبر اقتصادی جهان UBSG نام دارد. این سایت متعلق به شرکت UNITY به عنوان مشاور خدمات مالی و اقتصادی است. در این سایت می‌توانید فعالیت های اقتصادی انجام شده توسط یونیتی را مشاهده نمایید. گزارش کاملی از رویکردها و عملکردها، فعالیت‌های اقتصادی و موارد مشابه دیگر شرکت بر روی سایت UBSG قرار دارند.

سایت های معتبر اقتصادی داخل ایران

حالا که سایت های معتبر اقتصادی جهان را شناختیم، بهتر است نگاهی هم به سایت های معتبر اقتصادی داخل ایران بپردازیم که به صورت اختصاصی، مسائل اقتصادی ایران را بررسی می‌نمایند. تعدادی از این سایت ها عبارتند از:

  1. عصر اقتصاد
  2. آموزش بورس
  3. آهن آنلاین
  4. شبکه طلا و ارز و سکه
  5. اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران

اگر باز هم سوالی در این باره دارید میتوانید به سایت عصر اقتصاد مراجعه کنید.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا