کد خبر: ۲۱۰۸۹۹6269
  لینک کوتاه:
جهان

آمریکا تحریم‌های جدید علیه ایران وضع کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه تحریم‌های تکراری خود علیه ایران از تحریم ۱۰ فرد و شرکت ایرانی و خارجی به دلیل نقض تحریم‌های ایران خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد نام ۴ شخص حقیقی و ۶ شرکت ایرانی و خارجی به فهرست اشخاص و نهادهای تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه این وزراتخانه به شمار می‌رود، اضافه شده است.

بر اساس این بیانیه، نام ۲ شرکت ایرانی و ۴ شرکت خارجی شامل ۲ شرکت مستقر در تایوان و ۲ شرکت مستقر در هنگ‌کنگ به فهرست تحریم‌های اوفک افزوده شده است.

همچنین در بین اشخاص تحریم شده، نام ۲ شهروند ایرانی و ۲ شهروند تایوانی دیده می‌شود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود دلیل تحریم این افراد و شرکت‌ها را نقض تحریم‌های مرتبط با «منع اشاعه» عنوان کرده است.

این وزارتخانه مدعی شده است که افراد و شرکت‌های تحریم‌شده جزو شبکه تأمین‌کنندگان صنایع مخابراتی ایران از گرو‌های زیرمجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند.

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ تحریم‌های مختلفی را علیه ایران وضع کرده است تا به‌زعم خود ایران را پای میز مذاکره بیاورد.

مقامات جمهوری اسلامی ایران حتی در روزهای اوج تحریم‌ها نیز بارها تأکید کردند که ایران هرگز مذاکره تحت فشار با دولتی را که به پیمان‌های قبلی خود پایبند نبوده است نخواهد پذیرفت.

اگرچه تحریم‌های آمریکا مشکلاتی را برای اقتصاد ایران به وجود آورده است، اما بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول در گزارش‌های اخیر خود از تخلیه شدن اثر این تحریم‌ها سخن گفته‌اند.

صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش خود از چشم‌انداز اقتصاد جهانی، پیش‌بینی کرده است که ایران در سال جاری میلادی همانند اکثریت قریب به اتفاق کشورهای جهان (اعم از درحال‌توسعه، نوظهور یا توسعه‌یافته) در سال جاری میلادی تحت تأثیر بحران جهانی کرونا رشد اقتصادی منفی را تجربه خواهد کرد، اما نرخ رشد اقتصادی ایران برای سال آینده میلادی ۳.۱ درصد پیش‌بینی شده است.

دولت ترامپ در ماه‌های اخیر برای نشان دادن اینکه سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران همچنان پابرجا و مؤثر است، اقدام به وضع تحریم‌های تکراری و همچنین تحریم افراد و شرکت‌های ناشناخته کرده است.

چندی پیش شبکه آمریکایی بلومبرگ نیز در گزارشی تأکید کرده بود که سیاست تحریم علیه ایران به آخر خط رسیده است و آمریکا گزینه‌های زیادی برای اعمال تحریم‌های بیشتر در اختیار ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا