کد خبر: ۱۷۰۸۰۰53815
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمه

ارائه تسهیلات بانک توسعه صادرات با نرخ‌های ترجیحی به دانش‌بنیان‌ها

معاون اداره کل بازاریابی بانک توسعه صادرات گفت که متقاضیان تسهیلات دانش‌بنیان می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه غزال، تسهیلات با نرخ‌های ترجیحی دریافت کنند.

به گزارش اگزیم‌نیوز، ناصر غلامی، در وبینار آموزشی تخصصی امور بانکی افزود: با استفاده از منابع تلفیقی با صندوق توسعه ملی امکان کاهش نرخ سود وجود دارد.

او درباره خدمات قابل ارائه از سوی بانک توسعه صادرات، گفت: این بانک در بحث خدمات و تسهیلات به مشتریان به عنوان تامین‌کننده مالی و تسهیل‌کننده تجارت در حوزه‌های صادرات و واردات عمل می‌کند و تامین مالی در حوزه صادرات و پس از آن واردات با کمترین هزینه ممکن در اولویت‌های سیاستگذاری این بانک قرار دارد.

او با بیان این که امکان پرداخت این تسهیلات قبل و بعد از صدور کالا فراهم است، درباره چگونگی ارائه این نوع تسهیلات، اضافه کرد: این تسهیلات هم برای آماده‌کردن و حمل کالای صادراتی ارائه می‌شود و هم اگر کالا صادرشده و مشتری منتظر برگشت پول باشد، سرمایه در گردش لازم در اختیارش قرار می‌گیرد.

او در خصوص محل تامین منابع لازم با هدف حمایت از صادرکنندگان، گفت: تسهیلات این بانک از محل منابع داخلی بر اساس نرخ‌های سود مصوب شورای پول و اعتبار پرداخت می‌شود.

غلامی تاکید کرد: بانک توسعه صادرات خدمات ارزی و ریالی نظیر صدور انواع ضمانت‌نامه‌ها، استفاده از ابزارهای پرداخت بین‌المللی و گشایش اعتبارات اسنادی داخلی، با استفاده از شبکه شعب خود در سراسر کشور و همچنین ظرفیت موجود در شرکت‌های زیرمجموعه بانک ارائه می‌کند.

او در پایان متذکر شد: همکاران ما درشعب بانک توسعه صادرات مسلط به آخرین قوانین و مقررات ارزی و ریالی هستند و مشتریان می‌توانند با مراجعه به شعب بانک مشکلات احتمالی خود را حل و فصل کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا