کد خبر: 130902145290
اخبار شرکت هااقتصادتولید و بازرگانیصنعت و معدن

استاندار هرمزگان مطرح کرد: زمینه‌سازی توسعه پایدار استان با تجهیز آزمایشگاه دانشگاه هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به در حال توسعه بودن استان هرمزگان، تامین تجهیزات لازم آزمایشگاهی برای مهارت‌های مختلف از سوی شرکت فولاد هرمزگان، در زمینه توسعه پایدار این استان انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، مهدی دوستی در مراسم رونمایی از تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه هرمزگان، در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی بیان کرد: مهارت‌آموزی پایه اول تامین نیروی انسانی مورد نیاز هست و تامین تجهیزات لازم آموزش برای مهارت‌های مختلف از سوی شرکت فولاد هرمزگان، در زمینه توسعه پایدار صورت می‌گیرد. از این جهت در دانشگاه هرمزگان و هنرستان‌های جوار فولاد، آزمایشگاه‌های فولادی دایر شده‌اند و هنرجوها در این هنرستان‌ها مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: در زمینه تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌های استان اقدامات خوبی از سوی فولاد هرمزگان صورت گرفته است. برنامه داریم با کمک این شرکت، در حوزه فولاد یک دانشکده متالورژی را تاسیس کنیم که اقدامات اولیه در این رابطه صورت گرفته است. امیدوار هستیم حتی در ادامه دانشگاه متالورژی در شأن استان تاسیس کنیم و توسعه دهیم.

استاندار هرمزگان ادامه داد: همچنین به دنبال تاسیس دانشگاه تخصصی فولاد هستیم. در این رابطه مذاکراتی با وزیر علوم انجام شده و امیدوار هستیم فولاد هرمزگان از نظر تجهیزات نرم‌افزاری موضوع را پیش ببرد. این آمادگی وجود دارد که در سطح کلان نسبت به این موضوعات اقدام کنیم.

دوستی در پایان تصریح کرد: در راستای مسئولیت اجتماعی و توسعه پایدار استان، تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز دانشگاه هرمزگان از سوی شرکت فولاد هرمزگان تامین شده‌اند. با برنامه‌ای که این شرکت دارد، در گام‌های بعدی نیز آزمایشگاهی نیز در خود بندرعباس برای آزمایش‌های مورد نیاز کالاهای وارداتی، صادراتی و صنعتی استان ایجاد خواهد شد که البته اقدامات مناسبی برای این موضوع صورت گرفته است. انتظار داریم در آینده شاهد بهره‌برداری از فازهای بعدی این آزمایشگاه به همت فولاد هرمزگان باشیم و سپس توسعه یابد.

گفتنی است که ۶ تجهیز آزمایشگاهی دانشگاه هرمزگان برای آزمایش‌های مواد و متالورژی از سوی فولاد هرمزگان تامین شده است.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا