کد خبر: 18080054204
لینک کوتاه:
اقتصادصنعت و معدن

افزایش ۲۰ درصدی تیراژ تولید؛ برای خرید از بازار عجله نکنید

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با بیان اینکه طبق تصمیم وزارت صمت، از هفته آینده تیراژ تولید روزانه ایران‌خودرو به بیش از ۲۵۰۰ دستگاه خواهد رسید که نسبت به برنامه مصوب، روزانه ۲۰ درصد افزایش تیراژ خواهیم داشت، پیشنهاد کرد مشتریان برای خرید از بازار عجله نکنند.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام این گروه خودروسازی، فرشاد مقیمی ضمن اشاره به نتایج اصلاح قیمت خودرو و واقعی‌سازی آن و رفع این مانع بزرگ در تولید خودرو از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، خروج از زیان و حفظ حقوق ذی‌نفعان و مشتریان ایران‌خودرو را از نتایج این اقدام دانست و گفت: با فروش خودرو به قیمت واقعی و افزایش عرضه به بازار، قیمت‌های کاذب فعلی در بازار خودرو نیز تعدیل خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو افزود:‌ از سوی دیگر افزایش مقیاس تولید، سبب کاهش هزینه‌ها و بهای تمام شده تولید در بلندمدت خواهد شد که به نفع مشتریان خواهد بود.

وی با بیان اینکه از هفته آینده تیراژ تولید روزانه ایران‌خودرو از میانگین ۲۰۰۰ دستگاه به ۲۵۰۰ دستگاه افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: تا پایان سال ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو مازاد بر تعهدات عرضه خواهیم کرد که سبب ایجاد آرامش بیش‌تر در بازار خواهد شد. تیراژ تولید در گروه صنعتی ایران‌خودرو در آستانه عبور از ۳۰۰ هزار دستگاه تولید از ابتدای امسال قرار دارد. طبق برنامه‌ای که توسط وزیر صمت ابلاغ شده، ‌ از هفته آینده تیراژ تولید روزانه را به بیش از ۲۵۰۰ دستگاه افزایش خواهیم داد.

مقیمی از حذف شرط سند در رهن در طرح‌های فروش ایران‌خودرو خبر داد و گفت: از هفته آینده به فروش خودرو با سند آزاد اقدام خواهیم کرد و مالکان خودروهای فروش رفته در طرح‌های گذشته نیز می توانند از طریق نمایندگی‌ها نسبت به فک رهن اسناد خودرو اقدام کنند. روش اجرای این طرح از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از اجرای طرح‌های متنوع فروش محصولات به صورت مستمر از هفته آینده خبر داد و گفت: روش‌های فروش به صورت تحویل ۴۵ و ۹۰ روزه در کنار طرح‌های پیش‌فروش یکساله به اجرا گذاشته خواهد شد.

برای خرید خودرو از بازار مردم عجله نکنند

وی ضمن دعوت مشتریان به آرامش و عدم شتابزدگی درخصوص تصمیم برای خرید خودرو از بازار با قیمت های کاذب، خاطرنشان کرد:‌ در آینده نزدیک شاهد کاهش التهاب بازار خواهیم بود و مشتریان می توانند با خیالی آسوده نسبت به خرید خودرو اقدام کنند.

این مدیر خودروساز افزایش سودآوری شرکت‌های خودروساز، ‌رونق بازار بورس و حفظ منافع سهامداران را از دیگر نتایج رفع موانع حاصل از اصلاح قیمت‌ها دانست و افزود: در آینده با تامین نقدینگی کافی و بهبود شرایط مالی، اجرای پروژه‌های توسعه محصول در گروه صنعتی ایران‌خودرو سرعت بیش‌تری خواهند گرفت و شاهد طراحی و توسعه محصولات بهتر و با کیفیت بالاتر خواهیم بود. از جمله این پروژه‌ها، محصول K۱۲۵، خودرویی نیم شاسی و CUV با امکانات روز و ظاهر زیبا خواهد بود که تا پایان سال آینده آماده تولید انبوه می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا