کد خبر: ۰۶۱۰۰۰62748
  لینک کوتاه:
روزنامهاقتصاداقتصاد کلانصفحه یک

بازار داغ  فروش هدایای نوئل در فرانسه

هرسال در ایام سال نو سایت‎های فروش اینترنتی مملو از پیام‎ های اعلام فروش هدایای نوئل در فرانسه است.

ساعت ۱۵ در سایت «راکوتان» ۶۰۰ هزار آگهی و در دو سایت دیگر «ای بِی» و «لوُ بُن کوین» هزاران پیام دیگر برای فروش هدایایی که مناسب فرانسویان نبوده است درج شده است. این میزان درج آگهی نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.

با نگاهی به این سایت‎ها می‎توان از هدایایی که امسال بیش از پیش برای صاحبان آن نامطلوب بوده‎اند؛ آگاه شد: پلی‎استیشن ۴ سونی، بازی معروف فوتبال ۲۲، آخرین رمان «آمِلی نوُتومب» و همچنین کتاب‎های «اولین خون»، « جایزه رُنودوت ۲۰۲۱»، انواع گوشی تلفن همراه آیفون وتعداد زیادی ربات مخصوص آشپزخانه.

۴۱ درصد فرانسویان در سال ۲۰۲۱(۱۴۰۰) هدایای خود را فروخته‎اند. بر اساس آخرین گزارشات سایت «راکوتان» گرچه این امر پدیده تازه‎ای نیست اما امسال ابعاد دیگری یافته است. سال گذشته از هر دو فرانسوی یک نفر هدیه خود را فروخته بود و یا اعلام کرده بود قصد فروش آن را دارد.

دلایل فروش نیز متفاوت است.۳۲ درصد از فرانسویان هدف خود را از فروش هدایای خود غیرقابل استفاده بودن آن اعلام کرده‎اند،۲۳ درصد داشتن آن هدیه از قبل و۱۶ درصد اندازه نبودن هدیه خود را دلیل فروش آن اعلام کرده ‎اند. برخی نیز اساسا به این کار اقدام نکردند.

برخی دیگر می‎ خواستند آنرا به فرد دیگری هدیه دهند و یا هنوز برای فروش آن دچار تردید بودند و یا به طور کلی آن را فراموش کردند.

منبع: فیگارو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا