کد خبر: 300103156543
اقتصادبازاربازارها و خدمات مالیبورس

بازدهی بورس در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۳ / ۲ هزار و ۸۵۸ میلیارد تومان پول از سهام خارج شد

بررسی بورس در هفته پایانی فروردین‌ماه حاکی از آن است که جو هیجان فروش بر معاملات بازار سهام غلبه کرده و سبب کاهش شاخص‌های بورسی شده است. همچنین طی این هفته معاملاتی حدود سه همت پول حقیقی از بورس خارج شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام معاملات هفته چهارم فروردین ۱۴۰۳ را در حالی آغاز کرد که هیجانات شدیدی بر آن غالب بود. چراکه در این هفته، سپاه پاسداران مواضع نظامی رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد. این اقدام در پاسخ به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی صورت گرفت.

تشدید هیجانات در روز ابتدایی هفته سبب شد موج فروش در بازار قوت بگیرد. همین موضوع سبب شد شاخص کل در این هفته معاملاتی حدود ۲.۴ درصد افت کند و از دو میلیون و ۲۶۱ هزار واحد به دو میلیون و ۲۰۸ هزار واحد برسد.

همچنین شاخص هم‌وزن نیز طی پنج روز کاری این هفته کاهش حدود ۳.۷ درصدی پیدا کرد و از تراز ۷۵۱ هزار واحد به ۷۲۳ هزار واحد رسید.

موضوع مهمی که باید به آن اشاره کرد سقوط رقم ارزش معاملات خرد است؛ چراکه دامنه نوسان بازار سهام از روز یکشنبه محدود و سبب کاهش حجم و ارزش معاملات شد. به طوری که بازار سهام در این هفته به طور میانگین روزانه ۶.۶ میلیارد برگه سهم حجم خورد و ارزشی معادل دو هزار و ۶۲۱ میلیارد تومان را رقم زد.

همچنین طی پنج روز معاملاتی این هفته بیشتر از دو هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. این بدان معناست که در این هفته حدود سه همت پول از بازار سهام خارج و وارد بازارهای سفته‌بازی شده است.

بورس هفته چهارم فروردین در یک نگاه

نگاهی به معاملات بازار سهام در این هفته حاکی از سقوط سنگین شاخص‌های بورسی در روز ابتدایی هفته است. در یکشنبه نیز با وجود محدودیت دامنه نوسان، شاخص‌های بورسی نزولی بودند و اکثر سهم‌ها در منطقه صف فروش معامله شدند.

در دوشنبه اما هیجانات فروش کمی کاهش پیدا کرد و رنگ سبز به تابلو بازار بازگشت. این اتفاق در سه‌شنبه تکرار نشد و باز هم شاخص‌های بورسی نزولی بودند. در نهایت اما کار بازار سهام در روز چهارشنبه با رشد شاخص‌های بورسی پایان یافت.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا