کد خبر: ۰۳۰۷۰۰47745
لینک کوتاه:
اقتصادبازارها و خدمات مالیبانک و بیمهدسته‌بندی نشدهروزنامه

بانک مرکزی از تامین مالی صادرات و واردات میان بین ایران و سریلانکا پشتیبانی می‌کند

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، گسترش روابط تجاری و بانکی بین ایران و سریلانکا بر اساس تامین مالی صادرات و واردات بین دو کشور و ارائه مکانیزم‌های پرداخت و دریافت به طور مستقیم و غیرمستقیم امکان‌پذیر است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبرکمیجانی شنبه در دیدار با وزیر انرژی کشور سریلانکا با استقبال از گسترش مبادلات تجاری بین دو کشور و با یادآوری به سابقه روابط تجاری میان ایران و سریلانکا، گفت: انتظار می‌رود سریلانکا از منافع کشور ایران در محافل بین‌المللی به عنوان کشوری مستقل حمایت کند.

کمیجانی با تاکید بر پشتیبانی بانک مرکزی و نظام بانکی ایران از تامین مالی صادرات و واردات بین دو کشور و ارائه مکانیزم‌های پرداخت و دریافت به طور مستقیم و غیرمستقیم افزود: گسترش روابط تجاری و صادرات و واردات متقابل و نیز حل و فصل مسائل مالی بین دو کشور بر اساس تفاهم‌ها و مذاکرات صورت‌گرفته در دستور کار است و این دیدار می‌تواند سرآغازی برای بسط روابط تجاری و بانکی بین دو کشور باشد.

رئیس کل بانک مرکزی به منظور انعطاف هرچه بیشتر و یافتن راه‌هایی برای گسترش همکاری‌ها میان دو کشور، پیشنهاد ایجاد کارگروهی متشکل از متخصصان کشور سریلانکا، کارشناسان بانک مرکزی، تجار و سایر فعالان اقتصادی را به منظور بررسی راهکار‌های گسترش همکاری‌های تجاری و نیز راهکار‌های تسویه بدهی ارائه کرد.

وزیر انرژی کشور سریلانکا نیز در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد: کشور سریلانکا از گسترش همکاری‌ها با ایران استقبال می‌کند و با وجود محدودیت‌های پیش‌رو، به گسترش تجارت متقابل علاقمند و استفاده از کلیه ظرفیت‌های موجود برای پیشبرد منافع دو طرف است و از کلیه پیشنهادات و راهکار‌های عملیاتی در این زمینه استقبال می‌کند.

همچنین در این دیدار مقام سریلانکایی از پیشنهادات بانک مرکزی درخصوص افزایش همکاری‌های تجاری استقبال کرد.

به گفته او، سریلانکا در روزهای دشوار بین‌المللی در کنار ایران خواهد بود و از منافع این کشور حمایت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا