کد خبر: ۰۷۱۰۰۰62896
  لینک کوتاه:
روزنامهعصر انقراض (طنز)

بغلی بگیر(طنز)

راضیه حسینی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس: « ۱۴ میلیون نفر در کشورمان شغل شایسته ندارند ضمن اینکه ۲.۵ میلیون بیکار مطلق داریم لذا اگر من هم نماینده بودم از دولت درباره بیکاری و اشتغال سوال می‌کردم. مخاطب اصلی اشتغال در کشور این وزارتخانه نیست بلکه وزارتخانه‌های دیگری مانند صمت، کشاورزی، ارتباطات، محیط‌زیست و گردشگری هم مخاطب هستند. وزارت کار مسئول اشتغال در کشور نیست و فقط مسئول هماهنگی بین دستگاه‌هاست.»

وزارت صمت: «لطفاً توپ را در زمین ما نیندازید. ما وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم اصلاً چه ربطی به کار داریم؟ در واقع ما هنوز مانده‌ایم چطور بین صنعت، معدن و تجارت یک ارتباط درست و حسابی پیدا کنیم، لطفاً کار را هم به این معادله سخت اضافه نکنید که همه چیز قاتی می‌شود. پس عجالتاً بغلی بگیر.»

وزارت ارتباطات:«چیو بگیرم؟»

صمت:«بیکاری رو»

ارتباطات:«چی‌کارش کنم؟»

صمت:«بده بغلی»

محیط‌زیست: «اصلاً حرفش را نزنید. به من چه؟ فعلاً در هماهنگی بین سه عنصر آب، خاک و اتش مانده‌ایم و نمی‌دانیم چطور یکی را کم و آن یکی را زیاد کنیم. شما این وسط می‌خواهید مشکل بیکاری را هم بیندازید توی زمین ما؟ اصلاً راه ندارد، بده بغلی»

وزارت گردشگری:«شما خودتان یک نگاهی به اسم ما بیندازید؟ خداوکیلی گردش با کار جور درمی‌آید؟ اصلاً چه ربطی به هم دارند؟ سخت نگیرید حضرات. دو روز دنیا بگذارید مردم کمی عشق و حال کنند. حالا سفر هم نرفتند مهم نیست همین پارک محل، دم در خانه یا حتی توی خانه‌شان سفر داخلی انجام بدهند کافی است… بغلی بگیر.»

وزارت کشاورزی: «اگر زمین و کشاورزی ماند و همه‌اش را ویلا سازان قورت ندادند، چشم، اصلاً هر چه بیکار دارید را می‌بریم سر زمین. فعلاً که همه کشاورزهای خودمان هم دارند بیکار می‌شوند و تصمیم گرفته‌اند با پول زمین‌های‌شان بروند شهر. اگر وزارت‌خانه‌ای  مانده، بی‌زحمت بیکارهای ما را هم گردن بگیرد. ان‌شالله در فرصت مناسب جبران می‌کنیم. فعلاً بغلی بگیر.»

وزارت نیرو: «از قدیم گفته‌اند که ز نیرو بود مرد را راستی ز سستی کژی زاید و کاستی. دوستان، اصلاً چرا باید یک وزارت‌خانه متولی کار و بیکاری باشد؟ به نظرمان مردم باید خودشان دست روی زانو بگذارند و کار مناسب با حرفه و تحصیلات‌شان پیدا کنند. این دیگر بستگی به عرضه و توان خودشان دارد و به مسئولان مملکت هیچ ربطی ندارد. اگر زرنگ باشند می‌توانند کار را، حتی زیر سنگ هم پیدا کنند.

پس توپ را پرت می‌کنیم توی زمین مردم و بازی تمام.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا