کد خبر: 271201124602
اقتصادبورس

بورس به استقبال بهار رفت

شاخص کل بورس با رشد ۸۴ هزار و ۷۷۰ واحدی در تراز یک میلیون و ۹۰۵ هزار و ۷۵۸ واحدی ایستاد.

شنبه (۲۷ اسفند) شاخص کل بورس با رشد ۹ هزار و ۶۹۴ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۸۳۰ هزار و ۶۸۲ واحدی قرار گرفت. در انتهای بازار شاخص کل بورس با رشد ۸۴ هزار و ۷۷۰ واحدی در تراز یک میلیون و ۹۰۵ هزار و ۷۵۸ واحدی ایستاد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم ۶ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان رسید. «فملی»، «فارس» و «شپنا» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «شستا»، «وبملت» و «خودرو» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص کل هم وزن با رشد ۲۱ هزار و ۲۸۹ واحدی روی پله ۵۷۵ هزار و ۴۷۸ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۱۳ هزار و ۱۸ میلیارد سهم به ارزش ۴ هزار و ۴۷۰ هزار تومان رسید.

شاخص فرابورس هم با رشد ۸۰۶ واحدی روی پله ۲۳ هزار و ۸۹۰ واحدی ایستاد. همچنین حجم معاملات امروز سهام در فرا بورس به تعداد ۲ هزار و ۴۰ میلیارد سهم به ارزش هزار و ۴۰۸ میلیارد تومان رسید.

برترین گروه صنعتی بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۸۸۳ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «شیمیایی» و «فرآوده نفتی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های شپنا، فملی و بنیرو بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های چفیبر، کماسه و انرژی ۱ بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های اراد ۱۲۷، آوند و ثبات بیشترین افزایش قیمت و سهام فردا موتور ۰۵، ثبات، آوند بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های وکغدیر، افران و فیروزا بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، فیروزا و افران در بورس ایران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اراد ۱۲۷، آوند و ثبات بیشترین عرضه فروش را نماد‌های فردا موتور ۰۵، ثبات و آوند در فرابورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

نماد‌های افران، اهرم و پالایش بیشترین ارزش معامله و نماد‌ها شستا، وبملت و وبصادر بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

نماد‌های اراد ۱۲۱۴، اراد ۱۱۷۴، اخزا ۹۰۸۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های کارا، کرمان و سپیدما ۲ بیشترین حجم معامله را در فرابورس تهران تجربه کردند.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا